Büyükkılıç’tan Kayseri Şeker’e ziyaret

Kayseri Şeker Fabrikasının 64.ncü üretim yıl dönümü olması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kayseri Şeker Fabrikasını ziyaret etti.

Büyükkılıç’tan  Kayseri Şeker’e ziyaret
06 Kasım 2019 Çarşamba 17:46

Başkan Büyükkılıç’ın ziyareti esnasında Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer,Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Hurşit Dede, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür Yardımcısı Kazım Duygulu ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

Kayseri Şeker Fabrikasında 2019-2020 Kampanya dönemi çalışmaları ve randevulu pancar söküm ve tesellüm çalışmaları hakkında Büyükkılıç’ı Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay bilgilendirdi.Şeker Pancarı tesellüm ve kantar tartım, şeker oranının alınma aşamalarında özellikle incelemede bulunan Büyükkılıçözellikle çiftçiye ödenecek pancar bedelini tahakkuk edecek olan  Şeker pancarı içerisindeki şeker oranının tespitinde gösterilen itinadan dolayı Başkan Akay ve çalışanlara teşekkür etti, şunları söyledi.

“Kayseri  Şeker Fabrikasındaki şeker pancarının üretim aşamalarına girinceye kadar olan aşamaları inceledim ve yetkililerden bilgi aldım. Her şeyden önce insanların vakti o kadar bol değil, randevu sistemiyle gelip zamanında işinin yapılıyor olması en büyük kazanım. Çamur toprak oranından kamyonun içerisindeki ürünlerin alınan numunelerin şeker oranına kadar her türlü inceleme yapıldıktan sonra fabrika boyutuna geçtiğini görmek de ayrıca keyif verici.  Binlerce çiftçimizin el emeği göz nuru olan ürünlerinin değeri hesap edilirken buranın elbette ki güvenilir olması Kayserimizin açısından ayrıca bir güzellik. Kayserimizi hep güzelliklerle anmak bize yakışır diyorum emeği geçen herkese sağ olsunlar var olsunlar.”

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Akay’da şöyle konuştu.

“Kayseri Şeker Kayseri’nin Orta Anadolu’nun Türkiye’nin bir değeri yüz akı. Çiftçinin ekmek kapısı buraya sahip çıkılmak hepimizin görevi. Biz elimizden geldiği kadar sahip çıkıyoruz. Görüyoruz ki şehrimizin şehr-i eminleri de sağ olsunlar en az bizimki kadar buraya ilgi hassasiyet gösteriyorlar. Ayrıca buranın sorunları ilgili de çözüm üretme konusunda bize yardımcı olmaya çalışıyorlar.”

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.