“Bu bütçe memurun bütçesi değil”

KAMU-SEN tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmeye devam eden 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısında “Memur unutulmasın” demek için Türkiye genelinde eş zamanlı basın açıklaması yapıldı. Kentimizde de İl Temsilciliği tarafından Meydan Postanesi önünde toplanan konfederasyon üyeleri “Bu bütçe memurun bütçesi değil” dediler.

“Bu bütçe memurun bütçesi değil”
12 Kasım 2019 Salı 17:42

  1. üyeler adına burada bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kamil Ünal;  “Memurun, emeklinin pastaya eklediği pay büyüdü ama pastadan aldığı pay küçüldü. Maaşların döviz, altın ve diğer yatırım araçları karşısındaki hali ortada. Bütün yatırım araçları karşısında alım gücümüz düşüyor” dedi.

Ünal; “2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor. Eğer Tasarı, bu hali ile Komisyondan geçerse bir daha değiştirilmesi mümkün değil. Eğer Komisyon Tasarıyı bu hali ile onaylarsa memurun idam fermanını imzalamış olacak. Bu nedenle Tasarıya memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır.

Ardından da bir memur paketi hazırlanarak sözleşmeli personele kadro başta olmak üzere, bayram ikramiyesi, vergi dilimleri, mülakatın kaldırılması, 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetliler gibi konular acilen çözülmelidir” şeklinde konuştu.

(Haber-Foto: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.