Bağımlılıkla mücadele değerlendirme toplantısı

Vali Şehmus Günaydın, 2019 Yılı Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısına katılarak Kayseri’de yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bağımlılıkla mücadele değerlendirme toplantısı
16 Ocak 2020 Perşembe 15:19

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, adli birimler, emniyet ve jandarma teşkilatı temsilcileri, meslek örgütü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Okullarımızda gençlerimize yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantılarının ilgili kurumlarımız tarafından yapıldığını ifade eden Vali Günaydın, “ Özellikle okullarımızda öğrencilerimizin bu konuda bilgilendirilmeleri yönünde ilgili kurumlarımızın çalışmaları devam ediyor. En faydalı ve etkili yöntem gençlerimizi bu illete bulaşmadan bunu engellemek. Bu konuda görevli kurumlarımız iş birliği içerisinde bu çalışmaları yürütüyorlar. İlçelerimizde de Kaymakamlarımız aynı anlayışla bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerini kesintisiz devam ettirecekler. Emniyet güçlerimizin de bu konudaki çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ayrıca vatandaşlarımızın katkı ve destekleri önemli.” diye konuştu. 

Talas’taki eski açık cezaevi yerine yapılacak tedavi merkezi ile ilgili yapılan çalışmalara da değinen Vali Günaydın, “Talas’ta eski açık ceza evi ile ilgili bir çalışmamız var. Bu konuda projemiz hazır. Bizim açık cezaevi ilgili tüm prosedürleri tamamlayıp süratle inşaat aşamasına geçmemiz lazım. Bu binayı da süratle tamamlamak istiyoruz” derken metruk binalarla ilgili gerekli çalışmanın yapılması talimatını verdiğini açıkladı. Toplantıda ilgili kurumların yaptıkları sunumların ardından görüş ve öneriler alındı.

(Haber: Ramazan Karakuş)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.