Avukatlar gününe özel 49 yıllık mektubu paylaştılar

Kayseri Barosu Avukat Hakları Komisyonu tarafından 'Avukatlar Günü' nedeniyle 49 yıl önce Baro Başkanlığı'na avukat talebi için bir mahkum tarafından kaleme alınan mektup paylaşıldı.

Avukatlar gününe özel 49 yıllık mektubu paylaştılar
05 Nisan 2020 Pazar 21:25

Kayseri Barosu Avukat Hakları Komisyonu, "Ettiği yemine sadık kalan, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranan tüm meslektaşlarımızın  5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun" mesajıyla Twitter hesabından 49 yıl önce dönemin Baro Başkanına yazılmış olan cezaevi mektubunu paylaştı. Cezaevi 3'üncü kısımda kalan ve maddi durumu iyi olmayan bir mahkum tarafından kaleme alınan mektupta, "Aslen Urfa'nın Siverek kazasından olup 4 (Dört) senedir bi gayri hakkın hapiste bulunmaktayım. Fakir olmam hasebiyle hal ve vaziyetim, bir avukat tutmama dahi imkan vermedi. O kadar ki, dört senedir elim koynumda kaldı. Mahkemede halimi açıkça ifade edecek lisanım da yoktur.
Beşeriyetin hukuklarını kanun karşısında yılmadan müdafaa ve masum ve mazlum vatandaşları mahkeme karşısında savunmayı meslek ittihaz eden siz sayın Baro Başkanından davama Allah rızası için meccanen bakabilecek bir avukat tahsis edilmesi hususunun emir ve müsaadelerinize arz ve istirham ederim" ifadelerine yer verildi.

Haber: Samed Aydın SUN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.