Sahte çek iddiasına 6 yıl 3 ay hapis

S.A.(33) ve S.K. (31), adına 50 bin TL’lik sahte çek düzenlediği iddiasıyla tutuksuz yargılanan B.E. (57), ‘Dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl 2 ay, ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçundan da 2 yıl 1 ay olmak üzere toplam 6 yıl 3 ay ve 82 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Sahte çek iddiasına 6 yıl 3 ay hapis
14 Ocak 2020 Salı 16:38

3 Eylül 2018’de Kayseri’de bulunan özel bir bankada ortaya çıkan olayda, şüpheli B.E. tarafından S.A. ve S.K. adına jeneratör ticareti sonrası 50 bin TL’lik çek düzenlendi. Bankaya çekin ibraz edilmesinin ardından, çek üzerinde yazan yazıların sahte olduğu ileri sürüldü. S.A. ve S.K.’nin şikayeti sonrası gözaltına alınan B.E. hakkında ‘dolandırıcılık’ ve ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçlarından dava açıldı.

5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar  duruşmasına tutuksuz sanık B.E., Niğde Adliyesi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, mağdurlar duruşmaya katılmadı.  Hakkında yapılan suçlamaları reddeden sanık B.E., “Beraatımı istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti sanık B.E.’yi, ‘Dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl 2 ay, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan da 2 yıl 1 ay olmak üzere toplam 6 yıl 3 ay hapis ve 82 bin TL para cezasına çarptırdı. Yargıtay süreci dikkate alınarak tutuksuzluk halinin devamı kararlaştırıldı. 

Haber: Samed Aydın SUN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.