Şahbaz, başarının ve liderliğin sırlarını paylaştı

Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA İstanbul Genel Merkezi'nde üç hafta önce yoğun ilgi ve büyük bir heyecanla başlayan Genç Yönetici Okulu GYO Programına, 5.600 aday arasından değerlendirme ile seçilen 50 katılımcının bu haftaki eğitim programı kapsamında gerçekleşen Yönetim ve Liderlik dersinde Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz tecrübelerini paylaştı.

Şahbaz, başarının ve liderliğin sırlarını paylaştı
19 Mart 2020 Perşembe 11:18

Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan  Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz, "Şirketlerimizde 400'den fazla insan sigortalı olarak çalışıyor. İnancımız gereği Allah'a cc kul olduğumuzu biliyorum. Usanmadan ahlaklı, erdemli olarak çalışacağız, helal üreteceğiz, ihraç edeceğiz. Biz de kazanacağız, çalıştığımız insanlar da, ülkemiz de kazanacak.Türkiye'de her an büyük fırsatlar ve farklı cazip imkanlar var. Ülkemize, insanımıza ve coğrafyamıza güvenmeliyiz. Bizler imar eden, medeniyet tesis eden olacağız. Uluslararası arenada Türkiye'nin önemi ve cazibesi artıyor. Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi ve yatırımı devam ediyor. Türkiye'de THY ve benzeri markalarımız var, dünyaca bilinirliği olan markalarımız daha çok olmalı, olacağına da inanıyorum. Sizler çok şanslısınız, imkanlarınız var, ulaşım ve erişiminiz var, en önemlisi bu dönemde biriktirmiş olduğunuz çok samimi ilişkileriniz var, bunları değerlendirmelisiniz. Ortaklıklar kurmaya ve paylaşmaya açık olmalıyız. Allah c.c. ahlaklı ve adil iki ortağın üçüncüsü benim diyor. Hadisi Şerif'te Peygamberimiz (a.s.m) belirttiği gibi; “Allah'u Zülcelâl hazretleri buyurdu ki: “Biri diğerine ihanet etmediği müddetçe, iki ortağın üçüncüsü ben olurum. Biri diğerine ihanet etti mi ben aralarından çekilirim.”diyor. Bizler de bu inançla çalışmalarımıza davam etmeliyiz.

Söyleşisinde profesyonel iş yaşamının başında olan genç yöneticilere ortaklık kurmanın püf noktalarını bütün ayrıntılarıyla anlatan Konsolos Şahbaz din, dil, ırk, cinsiyet ayırmaksızın iş yapmaktaki ana kriterlerin liyakat, cesaret, güzel ahlak ve dürüstlük olduğunu vurguladı. Yaptığımız işi hakkıyla, güvenle ve emniyetle yerine getirmek gerektiğine dikkat çeken Şahbaz iş hayatındaki başarının dürüstlük, samimiyet ve ahlaklı bir güzergahta ilerlediği takdirde gerektiği değeri görecektir.

Gerçekleşen her başarının karşılıksız kalmayacağını, çaba, azim ve gayretimizin karşılığında Rabbimizin mükafatına ulaşacağımızın önemini de vurguladı.

Söyleşinin ardından TÜGVA Bölge Koordinatörü İslam Alaybeyoğlu katkılarından dolayı Konsolos Osman Şahbaz'a teşekkürü adına, Kırklar Dizisi kitaplarından hediye etti.

(Haber: Sünbül Altunbaş)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.