“Mahkeme, kurnaz avukatlara ‘dur’ dedi"

Tüketiciler Birliği, düzenlediği toplantıyla İzmir şubesini açtı. Açılışta konuşan Genel Başkan Mahmut Şahin, yıllardır uğraştığı ve tüketicinin mağdur edildiği davalar için emsal bir karar aldıklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Mahkemesi, kurnaz avukatlara ‘dur’ dedi” ifadelerini kullandı.

“Mahkeme, kurnaz avukatlara ‘dur’ dedi"
22 Aralık 2019 Pazar 15:41

Tüketiciler Birliği, İzmir Şubesini açmanın heyecanını yaşadı. Açılış için bir toplantı düzenlenirken, Tüketiciler Birliği İzmir Şubesi Başkanlığına Metin Durur getirildi.

Programda konuşan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tüketiciye karşı orantısız bir güç olduğunu söyledi.

Şahin, "Tüketicinin hakkını yiyen kurum ve kuruluşlar çok büyük ve güçlüler. Tüketici neredeyse sahipsiz gibi duruyor. Onlar bir gecede kanun ve yönetmelik çıkartıyorlar, biz yargı kararı için yıllarca uğraşıyoruz. Bir yargı kararı çıkartıyoruz, sonra bir bakıyoruz; o gece kanun çıkmış geriye dönük haklar alınamaz; ama bizim kazanmış olduğumuz mahkemeler dahi kanunla iptal edilebildi. Hiçbir şey olmuyor diye vazgeçmedik, tam tersine daha da büyüyoruz. İzmir’de Metin Durur kardeşimle birlikte kuruluşumuzu yaptık. Tüketiciler Birliğinin daha da büyüyeceğini, vazgeçmeyeceğini vurguladık. Karşımızda kim olursa olsun, ne yaparsa yapsın biz hakkımız hakkımızı aramaya devam edeceğimizi gösterdik. Biz soygunculara, hırsızlara asla fırsat vermeyeceğiz. Cebimizdeki paraya göz dikmelerine müsaade etmeyeceğiz" dedi.  İHA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.