KESOB’un 2. Etap toplu konutlarının teslimine başlandı

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile gerçekleştirdikleri 2. Etap toplu konut projesinin 709 konutun tamamlanarak hak sahiplerine teslimine başlandığını açıkladı.

KESOB’un 2. Etap toplu konutlarının teslimine başlandı
13 Şubat 2020 Perşembe 15:17

KESOB Başkanı Ahmet Övüç, esnaf ve sanatkarlara yönelik yürütülen çalışmalar sonucunda esnaf ve yanlarında çalışanların konut ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla yapılan 709 konutunda tamamlandığını  ve teslimine geçildiğini müjdeledi.

KESOB yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile basın toplantısı düzenleyen Ahmet Övüç, “ Amacımız ev sahibi olamayan esnaflarımızı ev sahibi yapmaktı. Sözümüzü tuttuk ve 2 Toplu Konut Projesini de tamamladık.  834 konutluk 1. Etap Toplu Konut Projemizden sonra ikinci etap 709 konutu da tamamlamanın ve teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Şimdi  3. Etap Toplu Konut Projemizi bir sosyal sorumluluk projesi olarak yapmayı planladık. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliği ile Esnaf ve sanatkarlar, Emekli, Engelli, Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin müracaat edebileceği 3. Etap Sosyal Sorumluluk Konut Projemizi Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mahallesinde hayata geçiriyoruz. Söz konusu projede, "(2+1) Alt Gelir Konut Grubu" 188 adet konut ve "(3+1) Orta Gelir Konut Grubu" 96 adet konut olmak üzere toplam 284 adet konut bulunmaktadır. Alt Gelir ve Orta Gelir olmak üzere 2 ayrı konut grubunda ve Esnaf ve Sanatkar, Emekli, Engelli, Şehit Aileleri, Harp Ve Vazife Malulleri ile Dul Ve Yetimleri olmak üzere de 4 farklı kategoride başvuruları almıştık” dedi.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.