Kayseri Lisesi mezunları Ankara’da buluştu

Kayseri Lisesi’nin 1972-1977mezunlarından bir kısmı bu yılın ilk buluşmasını Ankara’da gerçekleştirdi. Organizasyonunu Şükran Özer in, Ankara programını ise Rifat Postacı, Handan Bozbey ve Halil Demirsu’nun yaptığı iki günlük buluşmaya; Ankara da yaşayan okulun ögretmenleri Mefkure Kılıçaslan, okul öğretmeni ve Kayseri il Milli Eğitim eski Müdürü Hayri Terzioğlu, Şenol Terzioğlu, Nefise Akman, Ömer Altunbulak, Bedri Balcıoğlu, Nesrin Balcıoğlu, Mustafa Vurdum, Nermin Belirgen ve çok sayıda okulun eski mezunu katıldı.

Kayseri Lisesi mezunları Ankara’da buluştu
18 Şubat 2020 Salı 15:25

Demonti Oteldeki öğretmen-öğrenci buluşması, başta Atatürk ve silah arkadaşları, tüm vatan için Şehit düşenler ve yaşamını kaybeden Kayseri lisesi mezunları için bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal marşı ile başladı. Ardından Kayseri lisesi marşı okundu.

Açılışta konuşan Rifat Postacı ‘Sevinçleri, mutlulukları, sağlık sorunlarını, acılarımızı paylaşıyor, bu buluşmaya Şubat’ta Ankara’da başlayıp Eylül’de İzmir’de bitiriyoruz’ dedi ve babasının ölümü nedeniyle katılamayan Şadi Büyükkeçeci’ye başsağlığı diledi. Okulun eski müdürlerinden Hayri terzioğlu’da, bu buluşmanın önemini anlatırken duygulandı ve duygulandırdı. Ayrıca Kayseri Lisesi’nin önemini tekrarladı ve tüm öğretmenler Kayseri Lisesi pastasını kesti.


Programa katılan Kayseri Lisesi mezunları, Ankara turu’nda Anıtkabir’i de ziyaret ederek, son sınıftan mezun olamayan ve bu vatan için canlarını veren 63 Kayseri Liseli son sınıf öğrencisi için dua etti. Öğretmen Bedri Balcıoğlu ‘Kayseri lisesi ve ögrencilerini görmek, Cumhuriyeti görmek ve yaşamak anlamına geliyor’ derken, Kayseri Lisesi mezunları yeniden buluşmak üzere ayrıldılar.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.