Kayseri için bayram hava tahmini

Kayseri için bayram hava tahmini
23 Mayıs 2020 Cumartesi 16:50

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü, Ramazan bayramında Kayseri ve çevresindeki olası bölgesel hava tahmini şöyle açıkladı.

Bölge genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kayseri ve Sivas çevrelerinin Bayramın ilk günü (24 Mayıs Pazar) hafif sağanak yağmurlu geçeceği, sıcaklıkların hissedilir derece azalarak mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Bayramın ilk günü (24 Mayıs Pazar)

Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa, zaman zaman biraz üzerinde) esmesi bekleniyor. Kayseri'de bayram günleri, gündüz ve gece hava sıcaklıkları ile hava durumu şöyle.

24 Mayıs Pazar: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı 3-15 derece

25 Mayıs Pazartesi: Parçalı bulutlu, doğu kesimleri sağanak yağmurlu 2-19 derece

26 Mayıs Salı: Parçalı bulutlu  6-27 derece

Uyarılar ise şöyle: 24.05.2020 Pazar ve 25.05.2020 Pazartesi sabah saatlerinde özellikle yüksek kesimlerde olmak üzere yer yer hafif zirai don olayı bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı zirai faaliyetlerin başladığı bölgelerde tarımla uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir. 

24.05.2020 Pazar günü Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer beklenen kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması tavsiye edilmektedir. (Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.