“Günahlardan arınma fırsatını iyi değerlendirelim”

İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla açıklama yaparak; “Kendimizle yüzleşmekten çekinmeden bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız bütün hatalardan, günahlardan tövbe ederek arınma fırsatını iyi değerlendirelim” dedi.

“Günahlardan arınma fırsatını iyi değerlendirelim”
24 Şubat 2020 Pazartesi 13:59

İzci, müftülük binasında yaptığı basın açıklamasında böylesine önemli zamanların ibadet ile geçirilmesi gerektiğine vurgu yaparak; “Gelin hep birlikte zamanın ve mekanın hakkımızda şahitlik yapacağı adalet ve hesap gününde mahcup olmayacağımız bir ömür yaşama gayretimizi ve nesillerimize daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzu muhasebe edelim” dedi.

Önemli gün ve gecelerin ibadet ile geçirilmesi gerektiğini belirten İzci şunları söyledi:

“İdrâk etmekte olduğumuz mübarek üç aylar; Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmalı, hata, ihmal ve kusurlarımızdan dönmemize ve gaflet uykusundan uyanmamıza vesile olmalıdır. Aramızdaki çekişmeleri, tefrika ve ihtilafları, şahsi menfaat hesaplarını ve basit düşünce farklılıklarını bertaraf etmeli; her zamandan daha çok muhtaç olduğumuz ve Yüce Dinimizin bizden ısrarla istediği; barış, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesini sağlamalıdır.”

(Haber-Foto: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.