Camii imamından yardım alma bahaneli istismar iddiasına beraat

Mahalle camisinin imamının 300 TL yardım verdiğini öne sürerek, M.Ç. (19) isimli kıza evinde zorla cinsel istismarda bulunduğu ve darp ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan TIR şoförü S.Ü. (29), beraat etti.

Camii imamından yardım alma bahaneli istismar iddiasına beraat
16 Ocak 2020 Perşembe 15:46

1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen  ve geçen Ağustos ayında Belsin’de meydana gelen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık S.Ü. ile mağdur kız M.Ç. ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu. İstismarda bulunmadığını öne süren sanık S.Ü., "Evime gittik. Yarım saat kadar evde kaldık. 'Seni seviyorum, evlenmek istiyorum' dedim. Eşimden 6 aydır ayrı yaşıyordum. Buna sinirlendi. Kesinlikle istismarda bulunmadım, darp etmedim. M.Ç. kendi kendine zarar verdi" dedi.

Sanığın daha önce görücü usulü ile kendisiyle evlenmek istediğini öne süren mağdur M.Ç. ise, "Cami imamının 300 TL yardımda bulunduğunu bunun için buluşmamız gerektiğini söyledi. Kolumdan tutarak beni TIR'a bindirdi. Evin olduğu binaya gittik. O benden önce eve çıktı ve beni telefonla arayarak gelmemi istedi. Ardından da kapının önünde beni zorla içeri çekti. 'Seni bırakmayacağım. Bugün bekarlığa veda et' dedi. Kıyafetlerimi çıkarmaya çalıştı. Beni darp etti. Bağırarak evden ayrıldım ve yakınlarımı aradım. Şikayetçiyim" derken mahkeme heyeti, tutuksuz sanık S.Ü.’nün beraatine karar verdi.

Haber: Samed Aydın SUN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.