Aktaş: “Hayvanlara yem bırakılmalı”

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, havaların soğumasıyla birlikte yaşanabilecek olumsuzlara değinerek; “Geçtiğimiz yıl Hacılar ilçemizde acı bir hadise yaşadık. Yine benzer bir hadisenin olmamasını istiyorsak istisnasız 16 ilçe belediyemiz ve Büyükşehir belediyemiz sokak hayvanları ve yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakmalıdırlar” dedi.

Aktaş: “Hayvanlara yem bırakılmalı”
13 Şubat 2020 Perşembe 17:03

“Daha geçtiğimiz ay Sarıoğlan ilçemizde aç kaldıkları için köye inen sürü halinde kurtlar görülmüş ve vatandaşlarımızı endişelendirmiştir. Bu nedenle gerekli tedbirlerin alınması önem arz etmektedir” diyen Aktaş şunları söyledi:

“Esasen toplanan sokak hayvanlarının bulunduğu hayvan barınakları yetersiz ve uygunda değil. Yapılması gereken Hayvan yaşam alanlarının oluşturulmasıdır. Daha güvenilir daha kontrollü daha doğal ve olması gereken. Ama Sn. Başkanların böyle bir düşüncesi olmadığı görülüyor. Oldukça yoğun yağan kar sonucunda şehir merkezinde hemen hemen 20-30 cm civarında kar birikti. Büyükşehir belediyesi solüsyon kullanarak Ana arterleri açmaktadır ve buralarda bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Her ne kadar kaldırımlara dokunmasalar da. Ancak Melikgazi belediyemizin sorumluluğunda olan ara sokakların temizlenmesinde ciddi sıkıntılar vardır. Sadece ara yollar değil kaldırımlarda temizlenmemekte. Böylece hem ara yollar hemde kaldırımlar buzlanmaktadır. “

(Haber: Nurhan BAYRAM)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.