Erteleme hayatı


Betül Soydan

Betül Soydan

03 Mayıs 2020, 15:15

Merhaba değerli okuyucularım,hayatımızın farklı dönemlerinde hepimizin kabullenmekte güçlük çektiği gerçek,yaşamın zor olan yanlarının da var olması gerçeğidir. Zaman içerisinde karşılaştığımız durumlar sadece bizim ailemizin veya sevdiklerimizin yaşadığını düşünerek senaryolar yazıyoruz ve karamsar bir bakış açısı yaratıyoruz.Hepimizin sorun ettiği bir çok şey dünyada yaşayan insanların,aklına dahi gelmesi mümkün olmayan takıntılarımızdır.
Yaşadığımız olaylar karşısında neden ben? sorusunu sormayalım biraz esnek düşünelim,bütün insanların rolleri farklı bu açıdan bakalım.Bugün hayatımız nasıl yaşanması gerekiyorsa,yarına kesinlikle kalmaz yarın olacaksa bugünden yaşamamız,mümkün değildir.Hayatımızda belirlediğimiz hedefler güç bir engele takılınca,umudumuzu kaybetmeden yeniden açacak olan tomurcuğu beklemeliyiz,emek verilen her işin mükafatının olduğu inancını, kaybetmeyelim.Başarılarımızı paylaşalım, bencil olan kişiler mutluluk finallerini yalnız kutlamak zorundadırlar.
Çocuklarımıza rol model olan bizler az çabanın iyi sonuçlar vermeyeceği konusunda,örnek olmalıyız.Nedenlerimiz ne kadar güçlü olursa çok uzak gördüğümüz nasıl olabilir?sorusunun cevabı o kadar yakın olacaktır.Hepimiz bugün yaptığımız tercihlerimizin, sonuçlarını yaşıyoruz.Gençlerimizin geleceklerinin yatırımını yaparken,bugünlerinden aileleri sorumlu ancak yarınlarından bizler sorumluyuz.Hayal edilen hedeflerde erteleme yaparsak aynı çember içinde dönmekten başka yol alamayız,kararlılık içinde saha dışına çıkmalıyız ve sağlam adımlarla yarınlara yürümeliyiz.
Hayatımıza olan bakış açımızı, düşüncelerimiz belirler hangi renkte görmek istersek o renkte görebiliriz arayışlarımız net olmalı. Sahip olmak değildir hayat, ihtişamlı olması maddi güçle sınırsızdır ancak duygu yaşanmıyorsa duvardaki tablodan, farkı yoktur. Sevdiklerinizle beraber hayal ettiğiniz hedeflerinizde buluşmanızı diliyorum.
Her kapıyı açabilen anahtar,egonuzdan arınmış sevgi yüklenmiş,kalbinizde saklıdır. SEVGİ İLE KALIN.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.