En güzelinden olsun


Betül Soydan

Betül Soydan

09 Haziran 2020, 12:34

İnsanlar,beklentiler içinde değil,vicdanıyla iyi niyetli adımlarıyla,yaklaşmayı düşünmüş olsalardı,çıkar amaçlı arkadaşlıklar değil,gerçek ve ömürlük dostlukların,temelleri atılırdı.Bazen,taşları yerinden, oynatmak gerekir,içten içe aşınmalar var mı? yok mu? çünkü yol ayrımlarında, gerçek kişilikler en şeffaf hali ile ortaya çıkar.

Dostum diyebilmek,en kısa zamanı paylaştığımız anlardan keyif alabilmek ve dakikaların ne kadar değerli olduğunu,anlamaktır.Kahvenin en güzel hali çayın en koyu,rengidir.Anıların,geçen yılların yaşananların yaşanacakların konuşulduğu en tatlı zaman dilimidir dostum diyebilmek.Arkadaşımız çok olsun ama dost bir tane kardeş gibi ayrıcalıklı olsun.

Hayatımıza bir nedenle,dahil olan kişiler,yormaya başladığı anda bir nedenle kendileri giderler.Hiç kimse kimsenin istediği gibi olmak zorunda,değildir.Hayatımdan,çıkardığım kişilerden nefret etmiyorum çünkü kendime saygı duyuyor olmamın en güzel ifadesidir.Seçici olalım tercihlerimizde, her insan kendi yerini ve değerini davranışları ile belirler. Hayat inanın çok kısa,çevremizde ki kişilerin,özgürlüğümüzü sınırlayacak kurallarını yıktığımız anda kendimiz gibi yaşamaya başlarız.Affetmek,doğru bir karardır zihnimizde negatif düşünceleri saklamaz ve yaşam kalitemizi düşürmez.

Bazen deli olmak,yarım akıllı olmaktan,daha üstündür çünkü bir nedenle var olan aklın,kaybedilmesi, deli olmak,yarım akıllı olmak,olmayan aklın,insanlara var gibi kabul ettirme, çabasıdır.İçimizdeki anlık heyecanı durdurmayalım artık dünün tekrarı olmayacak.

Bugünü akışına bırakalım,niyet çok önemlidir en koyu gecelerin sonu aydınlık ve her sonun bir başlangıcı olduğunu sabah,hatırlatacak.Hayat seni en güzel anlarda,yalnız bırakmaz iyi bir insan olabilmenin huzuru kadar nedeni ve açıklaması olmayan tek şey başka insanların mutlu olmasıyla mutlu olabilmektir.

Hak etmek gerekir,saygıyı,güveni,sevgiyi bu değerlere,layık olan kişiler,her zaman,farkı fark ettiren, saygın kişilerdir.Yanımızda olması gereken kişiler,bazen gelişleriyle,bazen de gidişleri ile hayatımızın, dengesini ayarlar.

Gün bugün,saat bu saat ne bir eksik,ne bir fazla hayat gez dolaş yaşamaya bak yarın kim sesini duyacak veya duymayacak sevgimizi büyüterek,nefretimizi yok edelim ve egomuzu geride bırakalım. Bugün herşey,en güzelinden olsun.

SEVGİYLE KALIN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.