Kilim Mobilya “Önce İnsan, Önce Sağlık” dedi!

Kilim Mobilya “Önce İnsan, Önce Sağlık” dedi!
10 Haziran 2020 Çarşamba 18:34

Kilim Mobilya, pandemi sürecinde hijyeni sağlamak, enfeksiyonu önlemek ve kontrol altında tutabilmek için bir eylem planı oluşturdu. TSE’nin belirlediği standartları hızla hayata geçiren işletme, denetimler sonucunda  “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Dört üretim tesisi ve 207 mağazasında çevreye saygılı ve farkındalığı yüksek bir iş yapma modeli uygulayan şirket, iş ortakları, müşterileri ve toplumda da sağlık, hijyen ve kaliteye bakışta yeni bir perspektif oluşturmayı amaçlıyor.

Kilim Mobilya, hijyeni sağlamak, enfeksiyonu önlemek ve kontrol altında tutabilmek için Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen ölçüler doğrultusunda bir eylem planı oluşturdu. Hijyen kurallarına, enfeksiyonu önleme ve kontrol ilkelerine uygun üretim yapan Kilim Mobilya, TSE yetkilileri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Kilim böylece mobilya sektöründe bu belgeye sahip olan ilk marka oldu.

İşletme, pandemi sürecinde çalışmalarını sağlıklı bir biçimde sürdürebilmek amacıyla TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’nde detaylı olarak yer alan tüm önlemleri almak için kolları sıvadı. Üretim tesisleri tamamıyla dezenfekte edildikten sonra, hijyen ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek yerleşim ve çalışma alanları yeniden düzenlendi. Tesisteki tüm mekanlar hijyen kurallarına uygun hale getirildi. Personelin çalışma sırasında giyeceği elbise, eldiven, maske gibi özel ekipmanlar tedarik edildi. Bunun yanı sıra iletişim ve seyahat gerektiğinde uyulması zorunlu koşullar sağlandı. Ürün nakliyatı ve seyahat sırasında kullanılacak arabalar dezenfekte edildi. Üretimin her aşamasında, atık yönetiminde, nakliye sırasında, insanların birbiriyle iletişiminde; özetle çalışma yaşamının her alanında uyulması gereken kuralların eksiksiz uygulanabilmesi için,  Kilim Mobilya personeline özel eğitimler verildi.

Kilim Mobilya tesisleri; TSE yetkilileri tarafından genel merkezden fabrikaya, üretim tesislerinden dağıtım noktalarına, lojistik alanlarına kadar kapsamlı bir biçimde denetlendi. Kısa sürede TSE’nin belirlediği tüm koşulları eksiksiz olarak hayata geçiren Kilim Mobilya, yapılan denetim sonrasında TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.