FLAŞ- Düğün salonları 1 Temmuz'da açılıyor

FLAŞ- Düğün salonları 1 Temmuz'da açılıyor
09 Haziran 2020 Salı 19:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantsının ardından kameralar karşısına geçerek, ulusa sesleniş konuşması yaptı. Yeni normalleşme döneminde alınan kararları açıklayan Erdoğan, "Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları 1 Temmuz'dan itibaren hizmet vermeye başlayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

-Yeni normal dediğimiz gerçeğin bir süre daha devam edeceği gerçeğine kendimizi alıştırmalıyız.

-65 yaş ve üstü vatandaşlarımız saat 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışarı çıkabilecekler.

-18 yaş altıyla ilgili kısıtlama ebeveyn gözetiminde tamamen kaldırılmıştır.

-Lokanta ve kafe, gibi işletmelerin kapanış saati 22.00'dan 24.00'e uzatılmıştır.

-Sinema ve tiyatro gösteri merkezi gibi yerler 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçecektir.

-Nikah salonları 15 Haziran'dan itibaren, düğün salonları 1 Temmuz'dan itibaren hizmet vermeye başlayacak.

-Türkiye salgında tüm vatandaşlarına ücretsiz tedavi imkanı sunabilen nadir ülkelerden birisi olmuştur. Son 3 ayda 5 buçuk milyon ailemize bin lira karşılıksız yardımda bulunduk.

-İstihdam kalkanı adıyla çok kapsamlı bir reform paketi hazırladık Ocak- Nisan 2020 arasındaki vatandaşlarımızın yeniden istihdama katılmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Ekonomik faaliyetlerin azalması sebebiyle çalışanlarını ücretsiz iznine ayıran iş yerlerimize destek vereceğiz.  

- İlave istihdam için teşvik sağlayacağız. Özellikle genç istihdam için 25 yaşın altındaki gençlerin istihdamını destekleyerek beceri ve deneyim kazanmalarını sağlayacağız.

-Tamamlayıcı emeklilik sigortası için çalışma başlatıyoruz. İlave emeklilik desteği alınmasını da sağlayacağız. Bu kapsamda oluşacak fon ile Türkiye'nin istihdam kalkanını sürekli hale getirmeyi hedefliyoruz. Tamamlayıcı emeklilik sigortasını 2022’de devreye sokacağız.

-Milli ve yerli sanayide yüzde 20 gibi bir güce sahipken bunu yüzde 70’e çıkardık. 

-Mayıs ayı öncü göstergeleri ekonomimizin hızlı bir toparlanma içinde olduğunu gösteriyor. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 5 buçuk gibi bir büyüme oranı yakaladık.

-İdlib’in tekrar bir çatışma ortamına sürüklenmesine göz yummayacağız, olayları takip ediyor ve gereken her önlemi alıyoruz. Terör örgütünün yeniden palazlanma girişimlerine müsaade etmeyeceğiz.

-Vefa destek gruplarına yönelik kalleş eylemleri içerdeki ve dışardaki sıkışmışlığının en bariz göstergesidir.

-Türkiye terörle mücadelede tarihinin adeta altın çağını yaşıyor. Türkiye inşallah terör belasını gündeminden tamamen çıkartacaktır.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.