Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haksız fiyat artışlarını MASAK inceleyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haksız fiyat artışlarını MASAK inceleyecek
08 Haziran 2020 Pazartesi 22:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki gelişmeleri TRT ortak yayınında değerlendiriyor. Koronavirüs fırsatçılarına fırsat verilmeyeceğini de belirten Erdoğan, "Haksız fiyat artışlarının yapılması durumunda MASAK bunlarla ilgili incelemelerini başlatacak. Ülkenin ekonomisi için gereken mücadeleyi vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT spikeri Sermin Baysal Ata, SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran ve Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu’nun sorularını yanıtlıyor ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor.

'HAKSIZ FİYAT ARTIŞLARINI MASAK İNCELEYECEK'

Koronavirüs fırsatçılarına geçit verilmeyeceğini de ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sahtekarlara, bu soygunculara karşı İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere hepsi bunların üzerine gidiyorlar. Nerede bu şebekeler yakalanırsa gerekli hesap verilecektir. Denetimler gerçekleştiriliyor, haksız kazanç elde etmeye çalışanlarla ilgili işlemler yapılıyor. Haksız fiyat artışlarının yapılması durumunda MASAK bunlarla ilgili incelemelerini başlatacak. Ülkenin ekonomisi için gereken mücadeleyi vereceğiz. Fırsatçılık yapılmasına geçit vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.