ÇİFTÇİYİ ORTAK EDECEĞİZ

Kayseri Şeker tarafından 9 yıldır belirli aralıklarla düzenlenen ve pancar üreticileri ile şirket yöneticilerinin bir araya gelerek istişare yapabilmesine imkân tanıyan, “Çiftçi Eğitim ve Değerlendirme Seminerleri” Gemerek ve Şarkışla’da gerçekleştirilen toplantılar ile sona erdi.

ÇİFTÇİYİ ORTAK EDECEĞİZ
28 Şubat 2020 Cuma 17:04

Düzenlenen programlarda, pancar üreticileri ile istişarelerde bulunan Başkan Akay, sürdürülebilir tarım, damla sulama, münavebe ve halka arz konularında hem çiftçileri bilgilendirdi, hem de sektöre ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Toplantılarda çiftçilere hitaben birer konuşma yapan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, tarım ve şeker sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tarımsal ürün ve özellikle şeker pancarı yetiştiriciliğinde rastgele usullerden uzak durulması gerektiğini belirten Başkan Akay, “Artık zamanın şartlarına ve gerekliliklerine göre çalışmalıyız” diyerek, tarım konusunda gelişmiş medeniyetler ile rekabet edebilmenin ve maliyetleri azaltabilmenin zaruretine vurgu yaptı.

Konuşmasında çiftçilerin Kayseri Şeker ile doğrudan ortaklık bağlarının bulunmadığını da ifade eden Başkan Hüseyin Akay, “Önümüzdeki Eylül ya da Ekim aylarında eğer işlemleri tamamlayabilirsek, bu şirketin %16 buçuğunu halka, yani sizlere arz edeceğiz. Sizlerin hissedar olması için imkân sunacağız. Böylece, çiftçilerimiz Kayseri Şeker’in kârından pay alacaklar, Kayseri Şeker’in artan değerinden faydalanma imkânı bulacaklar ve böylece Kayseri Şeker’in genel kuruluna da gelip, takip etmek, oy kullanmak gibi haklardan faydalanabilecekler. İşte bu Kayseri Şeker’i, Türkiye’de ve dünyada daha itibarlı bir noktaya getirecek ve daha fazla büyümesine katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Akay'a anlamlı ödül

Diğer yandan Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şekerspor Onursal Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ederek, güreş sporuna ve güreşin gelişmesine verdiği destekten dolayı bir plaket takdim etti.

(Haber: Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.