“Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Toplantısı için geldiği Kayseri’de Perşembe gecesi İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya ilişkin olarak, TOBB Yönetim Kurulu ile birlikte Kayseri Sanayi Odası’nda basına açıklamalarda bulundu.​

“Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız”
01 Mart 2020 Pazar 16:24

Hisarcıklıoğlu, “Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti.

“TOBB Yönetim Kurulu ve Kayseri İli Odaları ve Borsaları olarak bugün karşınızdayız. Esasında TOBB Yönetimi olarak buraya gelmemizin nedeni, hem Yönetim Kurulu toplantımızı burada gerçekleştirmek, hem de Kuruldaki arkadaşlarımıza, Kayseri’yi ve Kayseri’nin dinamiklerini tanıtmak idi. Bu ziyareti bir ay öncesinden planlamıştık. Ancak Perşembe gecesi İdlib’de askerlerimize yönelik bu alçak saldırı gerçekleşti.

Bizde Kayseri’deki etkinliklerimizi iptal ettik. Bugün sadece TOBB Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Birazdan da, İdlib’de şehadete yürüyen kahramanlarımızdan, Kayserili Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz'ün, Develi’deki cenaze törenine katılacağız. Ailesinin ve yakınlarının acısını paylaşacağız.

Vatanın huzuru ve güvenliğini müdafaa etmek için şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

Evet, hepimizin yüreği yanıyor, içimizde fırtınalar kopuyor. Türk milleti bu acı günü asla unutmayacak. Kahraman askerlerimiz, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı.

Zira karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez.

Türk Ordusu, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri de, bunun bedelini, fazlasıyla ödeyecek, hak ettikleri cezayı misliyle alacaktır ve almaya da başlamıştır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız.

İşte şimdi de, birlik ve beraberlik içinde hareket edecek, sabır ve dayanışma göstereceğiz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutacağız. Her zaman olduğu gibi, bir ve bütünüz. Bizler de iş dünyası olarak, milletimizin, devletimizin ve ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Bu vatanı, canından çok seven kahraman askerlerimizle ve bu yüce milletin bir ferdi olmaktan da gurur duyuyoruz. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın”.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.