Akay: Sürdürülebilirlik genç çiftçiler ile sağlanabilir

Yozgat-Yenifakılı ilçesi pancar çiftçileri; 2019-2020 kampanya döneminin sona ermesinin ardından kampanya süresince çiftçilere ve pancar tarımının gelişmesine Kayseri Şeker yöneticileri ve çalışanlarının gösterdikleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Akay: Sürdürülebilirlik genç çiftçiler ile sağlanabilir
18 Aralık 2019 Çarşamba 14:04

Yenifakılı Ziraat Oda Başkanı Ender Taflıoğlu, Yenifakılı köy muhtarları ve çiftçilerden oluşan bir grup temsilci Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında konuşan Yenifakılı Ziraat Oda Başkanı Ender Taflıoğlu; "Kayseri Şeker, bölgemizde biz çiftçilerin tarım alanında lokomotifi durumundadır. Kayseri Şeker sayesinde çiftçilerimiz ekonomik sıkıntılarına çare buluyor. Geçirmiş olduğumuz başarılı bir kampanya sonrasında tüm bölge çiftçilerimiz adına Başkanımız Hüseyin Akay’a teşekkür ziyaretinde bulunuyoruz" dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da Yenifakılı bölge çiftçileri, muhtarlar ve ziraat oda başkanının kampanya sonrası teşekkür ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Akay ayrıca; şeker pancarı tarımının sürdürülebilirliği konusunda Genç çiftçilere büyük görev düştüğünü belirterek, "Genç çiftçilerin önemi her geçen gün artıyor. Gençlerimizin de tarıma ilgi duymaları lazım. Bunu görüyor olmak bizlere mutluluk veriyor. Bizler de genç çiftçilerimize elimizden geldiği kadar destek olmak ve sahip çıkmak durumundayız. Türkiye'nin geleceğinde tarımın önemli rolü olduğunu biliyoruz. Bunu geliştirebilmek için mutlaka gençlerin tarıma sahip çıkması gerekir” dedi.

Diğer yandan Pankobirlik Genel Müdürü Taner Taşpınar ile Genel Müdür Yardımcısı Necmi Kurt, Sarıoğlan Esnaf Odası Başkanı Hacı Kuşat, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bahtiyar Yamanyaşat, Muhtarlar ve  Bölge çiftçileri ile Kayseri Merkez Bölgeye bağlı pancar üreten Köy muhtarları ve çiftçiler Başkan Hüseyin Akay’ı ziyaret ettiler.

(Haber: Davut GÜLEÇ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.