YKS sınavı ve yasaklar

Bu yıl istisnalar hariç yasaklı olarak gerçekleştirilen YKS sorunsuz gerçekleştirildi. Anne babalar okullara alınmadı, çocuklarda maske-mesafeye önem verildi. bu arada kişi, kurum ve kuruluşlar gençlere yardım etmek için adeta yarıştı.Otobüsler sınava girecek öğrenciler için ücretsiz oldu.

YKS sınavı ve yasaklar
27 Haziran 2020 Cumartesi 11:19

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN YKS’DE “ÜCRETSİZ ULAŞIM” AÇIKLAMASI

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumartesi ve Pazar günü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS)  girecek olan öğrenci ve sınav görevlilerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanabileceklerini belirtti.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan üniversiteye girmek için ter dökecek öğrencilere müjdeli haber geldi. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda öğrenciler ve sınav görevlileri toplu ulaşımdan her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz yararlanabilecek. Başkan Büyükkılıç, yaptığı değerlendirmede, “YKS nedeniyle ulaşım birimlerimizin vereceği hizmetlerde gerek öğrencilerimize gerekse sınav görevlilerine herhangi bir ücret söz konusu değil. Sokağa çıkma kısıtlamasının Cumartesi ve Pazar günleri olacağını da tekrar paylaşmak istiyorum. Vatandaşlarımızın da bu sürece uymalarını önemsiyorum” dedi. 

 

Sınava girecek öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, öğrencilerin ve sınav görevlilerinin maske, mesafe ve temizlik konusunda da azami gayret göstermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

DEVELİ BELEDİYESİNDEN YKS DESTEĞİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bu hafta sonu 27-28 Haziran tarihlerinde 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan zorlu sınav öncesi hem öğrenciler hem de velilerin işlerini biraz daha kolaylaştırmak için Develi Belediyesi Develi Cumhuriyet Meydanında YKS Bilgilendirme Merkezi standı kuruldu. Sınava girmek için İlçe dışından gelen veli ve öğrencilerimize Develi Belediyesi ekipleri tarafından sınav yerlerine zamanında ulaşmaları için rehberlik etti. Ayrıca kovid -19 salgını nedeniyle görevlilere, öğrenci ve velilere maske dağıtımı gerçekleştirildi. Develi Belediyesi YKS bilgilendirme merkezi standı Pazar Günü (yarın) Develi Cumhuriyet Meydanında hizmet vermeye devam edecektir.

Gençlerimizin geleceği için büyük önem arz ettiğini belirten Cabbar Başkan “YKS ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Hedefledikleri mesleğe ulaşmak, kaliteli ve her anlamda donanımlı bir üniversite okumak için sınavlara sıkı bir şekilde hazırlanan, aynı zamanda motivasyonunu yüksek tutmaya çalışan öğrencilerimizin, emeklerinin karşılığını alabilmelerini ve yıllardır edindikleri bilgi ve birikimlerini sınava yansıtarak, başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. İnanıyorum ki bütün öğrencilerimiz, eğitim hayatları boyunca edindikleri bilgi ve birikimleri, heyecana ve strese kapılmadan sınava yansıtacak ve hak ettiği başarıya ulaşacaklardır. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.