Terör Uzmanı Abdullah Ağar Üniversitede

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı seminerleri kapsamında düzenlenen konferansın konuğu Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar’dı.

Terör Uzmanı Abdullah Ağar Üniversitede
10 Kasım 2019 Pazar 17:13

Kapadokya Üniversitesinin Mustafapaşa yerleşkesinde yer alan Oktay Sinanoğlu Konferans Salonunda düzenlenen “Türkiye’nin Varoluş Mücadelesi” konulu konferansa akademisyenler ve üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterirken, konuya duyarlı bölge halkı da salondaki yerini aldı.

Abdullah Ağar “Gönül isterdi ki dünya barış içerisinde, huzur içerisinde, insanların sorunlarını konuşarak halledebildikleri bir yer olsun ama yaşamın ve dünyanın gerçeği böyle değil, bizler de bu gerçeğin tam ortasına düşmüş durumdayız. Ne kadar kenarında köşesinde kalmaya çalışsak da bir şekilde o ateş kuyusu bizi kendi içerisine çekmeye çalışıyor. Birileri oradan püskürttükleri ateşlerle bizim ülkemiz üzerinde bir etki yaratmaya çalışıyor. Böyle olunca da geriye mücadeleden başka bir şey kalmıyor. Bu aşamada öncelikle mücadelenizi akıl eksenli ortaya koymak ve kendi içinizdeki yapısal bozuklukları tespit edip, o yapısal bozuklukları gidererek yapmak zorundasınız çünkü temel sorun buradan kaynaklanıyor. Kendi içinizde yapısal birtakım bozukluklar varsa bu dizaynı gerçekleştiren küresel güçler sizin yapısal bozukluklarınıza tabiri caizse musallat oluyorlar ve buradan sizin üzerinize bir etki üretmeye çalışıyorlar. Bu noktada ülkemizin kaçmakta olduğu sorunlarla yüzleşmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Sorunlarımızı bertaraf edecek, kötü durumu tersine çevirebilecek olan saygıdeğer gençlerimizdir” dedi.

(Haber: Fatma Aydemir)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.