“Sağlıklı yaşam ve diyabet” ile “teknoloji bağımlılığı” eğitimleri verildi

Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimi koordinesinde, “Sağlıklı Yaşam ve Diyabet” ile “Teknoloji Bağımlılığı” konulu eğitimleri Kaymek Eğitim Merkezlerindeki gençlere yönelik gerçekleştirildi. Eğitimlerde, Obezite Biriminden Dr. Dyt. Serap Yavuz, Dyt. Sümeyra Gümüş ve Ruh Sağlığı Biriminden Ebe Arzu Şahin Arkalı eğitmen olarak görev aldı, merak edilen soruları da yanıtladılar.

“Sağlıklı yaşam ve diyabet” ile “teknoloji bağımlılığı” eğitimleri verildi
27 Aralık 2019 Cuma 10:53

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulama ünitesi tescil edildi

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından, Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi GETAT Ünitesi Hipnoz Uygulaması tescil işlemi yapıldı.

Yapılan tescil işlemleri, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan başkanlığında, Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Dr. Cennet Mumcuoğlu ve birim personeli Saniye Ceyhan’ın katılımları ile gerçekleştirildi.

‘Bulaşıcı hastalıklarla mücadele ve erken uyarı cevap sistemi’ eğitimi

Sağlık personelinin bulaşıcı hastalıklar ile ilgili bilgi düzeyini arttırarak farkındalık oluşturmak adına İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar, Tüberküloz ve Aşı Programları Birimi tarafından başlatılan ‘Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele ve Erken Uyarı Cevap Sistemi’ eğitimlerinin dördüncüsü tamamlandı.

Sağlık Müdürlüğü Bölge Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, yapılan eğitimde katılımcılara, salgınlar esnasındaki sorumlulukları, bulaşıcı hastalıkların bildirim sistemindeki rolleri ve salgınların yönetimi gibi birçok konu, Birim Uzmanı Dr. Serpil Uğurlu, Birim Doktoru Türkan Türkmen, Halk Sağlığı Uzmanları Dr. Mehmet Emin Özdemir, Dr. Ahmet Kıbık, Dr. Mustafa Soner Yılmaz, Hastane Hizmetleri Birim Uzmanı Dr. Suna Atılgan, Eğitim Biriminden Hemşire Nurhan Yıldız, Hemşire Birsen Meral, Ebe Sefaydın Yeşil, Sağlık Memuru Mehmet Buruk, Ahmet Sofuoğlu, Biyolog Ali Durmaz tarafından anlatılarak çeşitli egzersizler yaptırıldı. Eğitim katılım belgelerinin takdimi ile son buldu.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.