ODTÜ Koleji’n başarısı

Öğrencilerin bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmek misyonuyla bu yıl eğitimde 21. yılını yaşayan ODTÜ GV Kayseri Okulları, ulusal boyutta düzenlenen “Özgür Pencere Çocuk ve Genç Kalem Öykü Yarışması”nda Türkiye 1.’si oldu.

ODTÜ Koleji’n başarısı
10 Mart 2020 Salı 14:56

Özgür Pencere Çocuk Edebiyatı Grubu tarafından bu yıl 16. kez öykülerin kitaplaştırıldığı ulusal boyutta yaygınlaşan, Türkiye’de 1000+ fazla öykünün katıldığı “Çocuk ve Genç Kalem Öykü Yarışması”nın değerlendirilmesi yapılmış ve 5. sınıf öğrencilerinden Esma Koçak 5-6. sınıflar arasında Türkiye 1.’si olmuştur. Aynı yarışmada 8. sınıf öğrencilerinden Ela Bade Şahin ve 9. sınıf öğrencilerinden Merve Sarıhan’da “Dil Anlatım Özel Ödülünü aldı. Öyküleri bu yıl basılacak “Penceremde Öykü Var” kitabında yer alacaktır. Kitapların satışından elde edilen gelirle ihtiyacı olan yoksul öğrencilere kırtasiye ve giysi yardımı yapılacak.

ODTÜ GV Kayseri Okulları, öğrencilerini geleceğe iyi bir donanımla hazırlamak, onlara etkili ve doğru öğrenme fırsatları sunmak, onları 21. yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirmek hedefiyle eğitimde her zaman öncü olmaya devam edecek.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.