NNYÜ’den Araconf 2020 kongresi

Mühendislik ve dijitalleşme alanında akademi ve endüstrideki araştırmacılara uluslararası bir forumda çalışmalarını sunmayı, teşvik etmeyi, deneyimlerini ve son gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan ARACONF 2020 Kongresi Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) başladı.

NNYÜ’den Araconf 2020 kongresi
05 Mart 2020 Perşembe 17:45

NNYÜ tarafından Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında düzenlenen “Uluslararası Mühendislik, Dijital Dönüşüm ve Gelecek” konulu ARACONF 2020 Kongresinin, Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’ndeki açılış törenine NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, NNYÜ Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Yılmaz, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, KOSB Başkanı Tahir Nursaçan, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı bilim insanı ile yatırımcı katıldı.

Kongre Başkanı, NNYÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Zeki Oralhan kongrenin açılışında yaptığı konuşmada kongre hakkında bilgiler verdi. Oralhan, “Bugün üniversitemizde yapmış olduğumuz kongre uluslararası statüde olup, 52 farklı üniversiteden bilim insanlarımızın ve 48 farklı endüstri temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilmektedir” dedi.

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar kongrenin açılış töreninde yaptığı konuşmada uluslararası boyutta bu tür bilimsel toplantıların Üniversitelerinde düzenlenmesini önemsediklerini ve kendilerini mutlu ettiğini belirterek, kongrenin yapılmasında katkıda bulunanlar ile katılımcılara teşekkür etti.

Her yıl bir şehirde düzenlenen ve bu yıl Kayseri’de NNYÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen ARACONF 2020 Kongresi çeşitli sunum ve oturumlarla iki gün boyunca devam edecek.

(Haber:Sünbül Altunbaş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.