Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bugünün çocukları, Yarınlarımızı İnşa Edecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021-2022 Karne Dağıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''Bugünün çocukları, yarınlarımızı inşa edecek. Bu yüzden 20 yıldır durmadan eğitim deyip, bu alana oldukça önem veriyoruz. Eğitim-öğretime harcanan her kuruşun Türkiye'nin geleceğine yapılan en büyük yatırım olduğunu biliyoruz. Aslan payını her daim eğitime tahsis ettik'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bugünün çocukları, Yarınlarımızı İnşa Edecek'
17 Haziran 2022 Cuma 12:14

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

Eğitim bütçemizi 10 milyar liradan 273 milyar liraya çıkarmasaydık, diğer ülkeler gibi salgın döneminde sıkıntı yaşardık. Ülkemize çok sayıda eğitim kurumu kazandırdık.

Evlatlarımıza ücretsiz olarak ulaştırılan kitap sayısı 4 milyar adedi buldu. Artık yardımcı kaynaklar da Bakanlığımız tarafından hazırlanıp ücretsiz şekilde öğrencilerimize ulaştırıyoruz.

Yaklaşık 3 ay sürecek uzun bir tatil dönemine başlıyorsunuz. Tatil elbette keyifli vakit geçirmek demektir, belki bir topun, belki bir uçurtmanın peşinde saatler boyu koşacaksınız. Arkadaşlarınızla doyumsuz sohbetlere dalmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Kiminiz tatilini farklı yerlerde, farklı faaliyetlerle geçirecek. Tüm bunları yaparken tatilin yeni şeyler öğrenme fırsatı olduğunu da lütfen unutmayın. Tatilin sevincini yaşarken araştırmaktan asla vazgeçmeyin. Bilgisayarda veya sokakta, aynı zamanda yeni şeyler öğrenmekten geri durmayın. Günlerinizi sadece bilgisayarla, tabletle ekran başında ziyan etmeyin. O da aşırı bir bağımlılığı getirir


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.