2021’de İşletme Bölümüne Talep Daha da Artacak

''İşletme Bilim Dalı, günümüzde de öğrenci adaylarının ilk tercihleri arasında yer almakta.''

2021’de İşletme Bölümüne Talep Daha da Artacak
02 Ağustos 2021 Pazartesi 21:41

İstanbul Rumeli Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Fulya Kıvılcım bu yıl İktisadi,İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesine bağlı olarak İşletme Bölümüne öğrenci alacaklarını duyurdu. Bölüm ile ilgili detaylı bilgi veren Kıvılcım ‘’Neden İşletme Okumalıyım’’ sorusunu şöyle cevapladı:

‘’Kuruluşundan itibaren saygınlığını kaybetmeyen İşletme Bilim Dalı, günümüzde de öğrenci adaylarının ilk tercihleri arasında yer almakta. Bu programa yönelik olarak lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine yönelik talepler incelendiğinde, 2021 yılında da bu oranın artacağı öngörülmekte. Akademik ihtiyacı karşılamak adına üniversitemizde İşletme Lisans Programı kurulmasının Türk eğitim ve akademi hayatı için olumlu bir adım olacağını düşünerek tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İşletme ve işletmecilik alanında akademi ile sanayi iş birliğini geliştirmeye katkı sağlayarak, akademisyen ve akademik nosyona sahip yöneticiler ve liderler yetiştirmek üzere mesleki İngilizce programı, girişimcilik dersleri, etmek işletmecilik derslerinin yanında pazarlama, muhasebe, yönetim organizasyon , finans gibi alanlarda uzmanlaşma sağlayacak müfredatı , farklı sektörlerde önde gelen işletmecilerle bir araya gelerek tecrübelerini dinleme fırsatları ve öğrencilik döneminde kulüp faaliyetleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile işletmeciliğin altın kurallarından olan Network oluşturma imkanı sunan bir eğitim programı oluşturduk. Üniversitemizin Haliç Araştırma ve Uygulama Yerleşkesi’nde yeni eğitim ve öğretim hayatına başlayan İşletme Lisans Programına devam eden öğrencilerimiz, akademik, mesleki ve etik sorumluluk bilinciyle mezun olarak hayata bir adım önde başlarlar’’ dedi.

Kıvılcım ‘’İnsan ilişkilerinin güçlü veya insanlarla diyalog kurmayı seven, iletişim ağlarını geliştirmeyi tercih eden, ikna yeteneği güçlü, problem çözmeye yatkın, parayı yönetmeyi seven bir diğer ifade ile minimum maliyet ile maksimum kar hedefleyen adayların İşletme Lisans Programını tercih etmelerini öneririm dedi.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Hakkında:

İstanbul Rumeli Üniversitesi, 23 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Çağdaş ve evrensel düşünce yapısına sahip olan, vatan sevgisi ve milli değerlerin kıymetini iyi bilen Rumeli Felsefesi doğrultusunda eğitim veren bir kurumdur. İstanbul Rumeli Üniversitesi, toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak üzere bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı ve güçlü, ilkeli, yenilikçi bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. İstanbul Rumeli Üniversitesi, Silivri, Haliç ve Bostancı Yerleşkelerinde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında 5 Fakültede 20 Lisans Programı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı 17 Program, Meslek Yüksekokuluna bağlı 9 Program, Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne 21 Yüksek Lisans Programı ve 1 Doktora programı ile eğitim vermeye devam edecektir.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.