112 Personeline hizmet içi eğitim

Kayseri Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin, Sağlık Bakanlığı Eylem Planları doğrultusunda, 112 personeline yönelik düzenlendiği eğitim modülünün ilk oturumu tamamlandı.

112 Personeline hizmet içi eğitim
11 Şubat 2020 Salı 17:27

Erciyes Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Recep Baydemir’in, ‘İnme’ eğitimi sırasında programı, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Figen Gürbeden’le birlikte ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; Kayseri için önemli bir eğitime imza atıldığına değinerek, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve ekibine ‘İnme’ konusunda verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Oturumun sonunda açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Benli; “Bugünkü eğitim modülümüzde Erciyes Üniversitesinden Recep Baydemir hocam, ‘İnme’ ile ilgili 112 personelimize bilgiler verdi. Erciyes Üniversite Tıp Fakültesi Hastanemiz ile görüşmelerimizde ‘İnme’ ve ‘Girişimsel Endovasküler’ işlem konularında belli bir noktaya geldik. İnşallah önümüzdeki süreçte de tüm inme (emboli) vakalarına yönelik endovasküler girişimlerde bulunulacak. Bu konudaki katıldıklarından dolayı Erciyes Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış’a teşekkür ediyorum” dedi.

80 kişilik guruplar halinde, 10/20 Şubat 2020 tarihleri arasında 6 oturumda tamamlanacak eğitimlerde, Erciyes Üniversitesi Nöroloji Uzmanı Öğretim Üyesi Recep Baydemir ‘İnme’, Paramedik Adem Koçak 'Acil Durum ve Afet Triajı', Hemşire Aysun Çınar 'Hasta Hakları ve Sorumlulukları'  ve Teknisyen Necmi Küçük 'Telsiz Haberleşmesi' konularını katılımcılarla paylaşacak.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.