YÜZDE YÜZ YERLİ, YENİLİKÇİ, İNOVATİF MARKALAR TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKHORECA BULUŞMASINDA

‘Vegan Market’ Fuarın Yıldızı Oldu Antalya’da ziyarete açılan 32.ANFAŞ Hotel Equipment ve 28.ANFAŞ Food Product Fuarları, Ar-Ge yatırımlarına, yenilikçi ve inovatif markalara ev sahipliği yaptı. Fuarda ilk kez yer alan ‘Vegan Market’ dikkat çekerken; renkli fırınlar, mobil mutfak sistemleri, insansı robot Mini ADA, dumansız ve kokusuz pişirme üniteleri de yoğun ilgi gördü.

YÜZDE YÜZ YERLİ, YENİLİKÇİ, İNOVATİF MARKALAR TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKHORECA BULUŞMASINDA
19 Ocak 2022 Çarşamba 14:03

18-21 Ocak tarihleri arasında ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 40 bin m2 alanda gerçekleşen 32. ANFAŞ Hotel Equipment - Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 28. ANFAŞ Food Product - Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda; sektörün ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetler sergilendi ve tanıtıldı. 32. ANFAŞ Hotel Equipment Fuarı’nda endüstriyel mutfak ve çamaşırhane ekipmanları, otel tekstili, mobilya, yatak ve dekorasyon malzemeleri, buklet ve sarf malzeme ekipmanları, aydınlatma ve elektrik malzemeleri, park, bahçe, plaj malzemeleri kategorilerinde ürünler sergilendi. 28. ANFAŞ Food Product Fuarı’nda ise bakliyat, hububat, baharat, katı ve sıvı yağlar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, unlu mamuller, katkı malzemeleri, deniz ürünleri, donmuş gıdalar ve içecek sektörleri yer aldı. HORECA sektörünün dev buluşmasına 600’den fazla katılımcı firma, 3 binin üzerinde marka katıldı.  

“DUMANSIZ KOKUSUZ BARBEKÜ KEYFİ”

Otel, havuz başı ve bahçe gibi açık alanlarda yapılan pişirmelerde ortaya çıkan duman ve kokuyu çözen özel bir pişirme ünitesi geliştiren; İstanbul kökenli Altıniş Havalandırma San. Tic. Ltd. Şti., ‘Airgold Dumansız Pişirme Ünitesi’ni ANFAŞ HORECA fuarlarında tanıttı. Barbekülerde oluşan duman ve kokuyu yok eden marka tescil belgeli ve patentli ürünün tasarımı ve üretimi tamamen firmaya ait. Filtreleri, çalışma tezgahı ve davlumbazı ile kompakt bir cihaz olan Airgold Dumansız Pişirme Ünitesi’nin portatif olarak tasarlandığını ve rahatlıkla istenilen yere taşınabildiğini belirten firmanın Teknik Müdürü Mustafa Altıntop, ürünlerinin özellikleri, fiyatları hakkında şunları söyledi: “Kurumuz bir aile şirketi, havalandırma teknolojilerinde sahip olduğumuz 25 yıllık deneyimin ışığında bu yenilikçi ürünü tasarladık. Taşınabilme özelliği sayesinde özellikle otellerin açık alanlarında çok tercih ediliyor. Geliştirdiğimiz aktif karbon filtreleme ve elektrostatik filtre grubu sayesinde yağ ve duman kokusuz ve temiz bir şekilde atmosfere salınıyor. Tamamen elektrikle çalışan Airgold Pişirme Ünitelerimizin fiyatı 15 bin dolar. İstenilen boyutlarda özel tasarımlara da firma olarak cevap verebiliyoruz.”

“FUARA ÖZEL İLK VEGAN MARKET”

ANFAŞ’ın yenilik ve inovasyona açık çalışmaları kapsamında resmi partneri DTFOOD ile gerçekleştirdiği birliktelik doğrultusunda 28.ANFAŞ Food Product Fuarı’nda ilk defa vegan ürünler ‘Vegan, Vejeteryan ve Glutensiz Ürünler Marketi’ fuar ziyaretçileriyle buluştu. DTFOOD’nin, Türk markalarının özellikle Almanya ve Avrupa piyasasında yenilikçi ve sürdürülebilir ürünlerle hak ettiği yerlere ulaşması amacı güden bir kurum olduğunu belirten DTFOOD Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Vegan Market Türkiye Sorumlusu Yusuf Oğuz Evler, Türkiye'de vegan ürünlere olan talebin birkaç yıldır net bir şekilde arttığına vurgu yaparak fuar kapsamında görücüye çıkan bu yenilikçi konseptleri hakkında şu bilgileri paylaştı: “Vegan pazarı giderek büyüyor, Türkiye üzerinden sadece ulusal pazara değil, yakın ve Orta Doğu'nun farklı ihracat pazarlarına da ulaşabilmek mümkün. Türk-Alman gıda sektörüne yönelik toplantılar, kongreler ve çalışma grupları düzenleyerek bilgilendirme, bilinçlendirme ve strateji geliştirme konularında bir Ar-Ge birimi vazifesi üstlenmekte olan kurumumuz aynı zamanda profesyonel bir iletişim platformu görevini de yürütmektedir. Bu kapsamdaki işbirliklerimizden birisi de VeggieWorld organizasyonudur. VeggieWorld, bize bitki temelli bir yaşam tarzının sadece sürdürülebilir, bilinçli ve sağlıklı değil; aynı zamanda eğlenceli olduğunu da göstermektedir. Bu fuarlarda çeşitli süt ve et alternatifleri sunulurken, Superfood ürünleri (fonksiyonel gıdalar) de yer almaktadır. Vegan, Vejeteryan ve Glutensiz Ürünler Marketi’mizde fuar ziyaretçileri tüm vegan moda, kozmetik ve gıda ürünleri yelpazesi hakkında deneme, satın alma ve ayrıntılı bilgi alma şansına sahipler. Bu nedenle ANFAŞ fuarları kapsamında düzenlenen ilk standımız ‘Vegan, Vejeteryan ve Glutensiz Ürünler Marketi’ VeggieWorld-Market vitrinimize herkesi davet ediyoruz.”  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.