Sağlık Malzemeleri bu kez ABD ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ne

Sağlık Malzemeleri bu kez ABD ve Güney Afrika Cumhuriyeti’ne
29 Nisan 2020 Çarşamba 23:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hazırlanan ve COVID-19 salgınıyla mücadelede kullanılacak olan tıbbi sağlık malzemeleri bu kez ABD’ye ulaştırılacak. Millî Savunma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan sağlık malzemeleri; maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumdan oluşuyor.  

Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait A400M tipi uçak, sağlık malzemeleri ve görevli personelle birlikte Ankara Etimesgut’tan ABD’nin Başkenti Vaşington yakınlarındaki Andrews Hava Üssü'ne hareket etti. 

Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçak ile daha önce İspanya, İtalya, İngiltere, Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Karadağ, Libya ve Somali’ye de sağlık malzemeleri ulaştırılmıştı.

Tıbbi Sağlık Malzemelerini Bu Kez Güney Afrika Cumhuriyeti’ne Ulaştırıyoruz

Yine Türkiye'de hazırlanan ve COVID-19 ile mücadelede kullanılacak olan tıbbi malzemeleri ihtiyaç duyan ülkelere ulaştırmaya devam ediyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçağımız, bu kez de Güney Afrika Cumhuriyeti’ne uçuyor. Kayseri Erkilet Havaalanı’ndaki hazırlıklarını tamamlayan A-400M tipi uçağımız maske, dezenfektan ve tulum gibi tıbbi yardım malzemelerini ulaştırmak üzere Güney Afrika Cumhuriyeti’ne hareket etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.