Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi
26 Temmuz 2020 Pazar 13:50

Avrupa Birliği  Türkiye Delegasyonu "Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" ile kadınların kayıtlı istihdamını desteklemeye devam ettiklerini açıkladı. Açıklama şöyle. 

"Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" ile kadınların çalışma hayatına eşit katılımını ve kayıtlı istihdamı desteklemeye devam ediyoruz!

Çalışan annelere eğitimli çocuk bakıcısı istihdam etmeleri için verilen destek 200 Avro'dan 300 Avro’ya çıkartıldı.

AB’nin 24.3 milyon Avro bütçe ayırdığı projeden 3,700’er çalışan anne, bakıcı ve çocuğun doğrudan faydalanması bekleniyor.

Söz konusu destek tutarı 2021 yılında 325 Avro ve 2022 yılında 350 Avro olarak ödenecek.

Avrupa Birliği olarak, Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yürütülen "Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" ile kadınların çalışma hayatına eşit katılımını ve kayıtlı istihdamı desteklemeye devam ediyoruz.

Eğitimli ve sertifikalı bakıcı istihdam eden ve çalışan (4/A sigortalısı) annelere aylık destek miktarı 200 Avrodan 300 Avroya çıkarıldı. Söz konusu tutar 2021 yılında 325 Avro ve 2022 yılında 350 Avro olacak. Özel gereksinimli çocuğu olan anneler ile bekar annelere destek miktarı 50 Avro artırımlı olarak ödenecek.

AB’nin toplam 24.3 milyon Avro bütçe ayırdığı projeye başvurular devam ediyor. (Haber: Davut Güleç)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.