Dostluk seçtiğimiz kardeşimiz


Betül Soydan

Betül Soydan

17 Nisan 2020, 18:47

Hayatımızda,arkadaşlarımızın önemli bir yeri vardır ancak bir tanesi farklıdır çünkü o seçilmiş kardeşimiz ve en yakın, dostumuzdur.Zaman hükümsüzdür,onunla görüşmek paylaşmak ve konuşmak farklıdır. Gözlerimize baktığımız zaman anlarız,dinlemeye gerek kalmaz çünkü sesinden anlaşılır, mutluluğu veya hüznü. Çocukluğumuz da gölgesinde oynadığımız,çınar ağacı gibi köklenmiştir,aramızdaki bağ ne mesafeler engeldir nede hayatın sorumlulukları.
Her kutlamada,yanımızda olduğu gibi her sıkışmış günlerin ve kalabalığın arasından,çekip almak için yanımızdadır.İnsanların böyle bir dostluğu,uzun yıllar sürdürebilmesi için iki tarafında bir çok sınavdan,geçmiş olması ile başlar.
Başarılarımızı ayakta alkışlar, hatalarımız da ise çözüm yolları için eleştiri yağmuruna tutar. Her zaman inanırız,yaptığımız yanlış dört olmaz bizim hayatımızda çünkü doğrularımız bir tanedir.Egomuz olmaz ve o kadar inanırız ki birbirimize her zaman, iyi ve mutlu olmak için konuşuruz.
Riyakar insanlardan,uzak kalmamız için uyarırız çünkü o farklı bir açıdan da bakar. Göremediklerimizi çok daha net görür.
Gözlerimizle anlaşırız,ortamlarda başlayan fırtınayı beraber, hissederiz.Dostluğun o sıcak sarılması ile cesaret ve güven içinde unuturuz,gereksiz insanları ve konuları.Hayatımızda olması çok değerli bir mücevherin,ışıltısı gibi gözlerimize yansır.Ben olmaz bu güzel paylaşımlarda o huzurlu ise rahat uyuruz.Biz diye başlar, güzel yaşanan,anılar.Ne güzel izler bırakmışız,geçen yıllarda saatlerce konuşuruz.
En özelini paylaşır,güven kadar asil bir duygu var mı?Tekrarlar yapılmaz,dostluklarda emindir sizden çünkü engin bir okyanusa bırakır,geride kalanları.
Kişi kendi nasılsa,karşısındakini öyle görür.Anlattıkları ebedi o sonsuzlukta kalacaktır. Bir nokta kadar destek olabildiğimizi düşünmek,işte bu mutluluğun tarifi yok.
Rahat olduğunu duymakla,ayrı bir huzur yaşarız.Hayallerimizi konuşur,hayatı gerçeklere bağlarız.İkisinin rakip olduğunu,birlikte yazarız.
Yarının habercisidir gece, düşüncelerimiz hayal ettiklerimizin,önüne geçer hayatın gerçekleri,zaferi kazanır.İlk olarak beraber yorum yaparız,doğru çizgileri ancak kardeş gibi gördüğü o değerli insan anlatır.
Yerimizde saymak korkutur, yetişemediğimiz zamanlar yarım kalan işlerimizi,fikirlerimiz ile tamamlarız,cesaret ve güç ayrılmaz ikilinin,yanında olur.
Asıl olan kalbimizin sesidir,iki kişiden aynı sesler gelir çünkü o kadar emin olmuşlardır.Yaşam mimarı gibi ne istediklerini ne düşündüklerini ve doğru bir seçim için dürüstçe,verilecek cevapları.
Mutlu olmalarını isteyenler, olacağı gibi önce ben ne alabilirim? şeklinde düşünenlerinde ikimizin etrafımızda,olacağını.
Dostluk,maziden kalan en değerli hazine,ne satın alabiliriz,nede teklif edebiliriz.

Hepimizin hayatında bu değerli kişiler vardır kırmayalım ,üzmeyelim ve üzülmeyelim.
Yıkmak çok kolay ancak yeniden yapılması,mümkün dahi olsa, kırılan aynanın sırrı,hasar gördüğü zaman asla eskisi gibi güzel, göstermez.
Ömür boyu,devam edecek bir dostluğun yaşanmış ve yaşanacak, yılları vardır.
İçtiğimiz aynı kahvenin tadı, başkadır kokusu başka,beraber içilen kahvenin hatır hesabı yapılmaz çünkü emek verilen bir dostluğun unutulmayan,en güzel hatıralarıdır,kahveyi özel kılan.
Gönül bağı sağlam olan bir dost, seçilen kardeştir. MUTLU KALIN...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.