Derin düşünceler


Betül Soydan

Betül Soydan

06 Nisan 2020, 09:31

Dünya,zor bir zaman diliminde,aynı sorunla mücadele ediyor.Her yeni gün,umutla uyanıyoruz.Unutulan,en güzel değerlerimizi hatırladık,değerini anladık ve yarınlarımızın, yaşam felsefesi olması için karar verdik.
Ailemizle zaman geçirmek,sohbet etmek, mutfakta üretmek ne kadar keyifliymiş hayatın içinde özel ve güzel olan herşeyi, ertelediğimizin farkındalığını,yıllar sonra anlıyoruz.Birbirimize sıkıca bağlanmak,ne kadar değerliymiş,hayatın anlamı,sevgiyi hissetmek,demekmiş.Sahip olduğumuz hazine, sağlık,sevmek ve sevilmek bunun dışında kalanların,hükümsüz olduğunu anladık.Bütün imkanların hiç olduğunu film gibi izlerken, maneviyat nasıl bir huzur çok derin yaşadık.
İlk günden beri inancım,umudum olumlu telkinlerim,hiç bitmedi.Geçen yıl,böyle bir sürece yaklaştığımızı,doyumsuzluk,taşkınlık köpürmüş denizde,balon yüklü dünya,hızlı çarpacak şeklinde,yakın çevremle paylaştım. Saygı,sevgi ve yaşlıların duası,şükür azalıyor ve ayaklar baş oluyorsa,gücün kimde olduğunu hatırlatan bu imtihan,sürpriz değildi.
Öğrendik mi?
Empati,sabır,şükür,hırs ve kanaatkar olmak,sağlık,huzur ve ağız tadının değerini anladık mı?
Yaşıyorum,mutluyum, seviyorum, seviliyorum,imkanlarımı ihtiyacı olanlarla,eksik fazla israf etmiyor,paylaşıyorum ve saklamıyorum demek için anladık mı? anahtarlara,sahip olmak gerekmediğini.Yeni, yine,yeniden herşey çok güzel olacak,zihinler değişti kalpler temizlendi ve arındı.Dünya da bütün eller açıldı semaya din,dil,ırk ayrımı olmadan,affet diye gözyaşları aktı.
İnsanoğlu ne kadar aciz olduğunu,yaşadı ve çok iyi anladı.
Geçer,geçer daha öncekiler gibi bu da geçer,neler neler geçmedi ki,mutlu günler yola çıktı geliyor,hep birlikte karşılamak dileğiyle...
Sevgiyle kalın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.