Deplasman Günlüğü Onlara ‘VAR’ Bize’ YOK’


Samed Aydın Sun

Samed Aydın Sun

21 Nisan 2019, 12:40

Galatasaray- İM Kayserispor maçını takip etmek üzere İstanbul’daydım. Maç günü sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Kayseri’den yola çıktık.

Kayserispor, maça aslında fena da başlamadı. Oyunu domine etmeye çalışan, kapanmayan bir Kayserispor izletecek dediğimiz anda Kravets sahne aldı ve erken bir gol buldu. Fakat,ambiansın etkisi mi olsa gerek ya da şampiyonluğun en güçlü adaylarından birine karşı atılan erken golün rehaveti, heyecanı mı bilinmez ama, Galatasaray eşitliği sağladı ve maçın havası bir an da değişi verdi.

İlk yarıda Sapunaru ve Umut’un 2 farklı pozisyonda net gol pozisyonlarını değerlendirememesi beklide maçın kırılma anlarından biriydi.

Tüm bunlar olurken, yalnızca 2 dakika sonra Lopes, 2. Sarıdan kızarıyor ve penaltı oluyordu. Lopes’in kızarmasına şaşırmamıştım. Zira, maç öncesi konuştuğum kişilere ya Lopes ya da Sapunaru kırmızı görür demiştim. Tesadüf müdür, kader midir bilinmez ama,Lopes son 2 sezonda oynadığı 3 Galatasaray maçında da kırmızı kart görerek, takımın kaderiyle oynamayı gelenek haline getirmiştir…

Geçen hafta ‘VAR VAR’ diyenler bu hafta yokları oynadı… Emre Akbaba ve Sapunaru arasındaki mücadelede, hakemin sarı kart kararı Galatasaray’ın 3 puanına gölge düşürdü.

Kayserispor ise, Lopes’e ve Arda Kardeşler’e rağmen oyundan kopmadı, dirençli durdu. Hatta son dakikalara girilirken, acaba yine bir Kadıköy zaferi mi geliyor dedirtti. Son derece baskılı oynamaya çalıştı belki de 3-2 olsa maç berabere dahi bitebilirdi. Tıpkı Kadıköy’de oynanan FB maçında olduğu gibi..Maçın önüne geçen hakem hataları olmasa bugün daha güzel satırlar yazıyor olacaktık..

Ama, öz cümle…

Kayserispor gibi mütevazi bütçeli takımlar için umut olarak yürürlüğe giren VAR uygulaması ile değişen bir şey olmadı. VAR yine VAR olana VAR…Siz ne kadar tepki yükseltseniz de ‘VAR’a’ gerek ‘VAR’ sa, ‘VAR’….

Yani ‘VAR’ onlara ‘VAR’, bize ‘YOK’….

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.