Çok değerli bir galibiyet..!


Canan Bayram

Canan Bayram

13 Eylül 2020, 20:28Maç öncesi öyle bir sarsıntı ki, sanırsınız deprem, dalga olsa bu şehirde tam bir tsunami, önüne çıkanı kasıp kavuran toz bulutu, tam bir hortum..!


Korku!


Endişe..!


Adını varın siz koyun..!


İlk bakışta okyanustan geçip, bir damla suda nefessiz kalmak gibi bir şey..!
Ancak işin aslı, rengi, kokusu, derinliği hiçte öyle değil..
Kasımpaşa maçı öncesinde Kayserispor’u birileri nefessiz bırakmak için son kozunu oynadı.
 
Bir topçunun yüzünden yeni transferlerinin lisansını çıkartamadı Kayserispor..!
 
1.5 milyon euro ödeme yapmasına rağmen, üst düzey diplomasi yürütmesine rağmen parasını fazlasıyla ödemesine rağmen Başkan Berna Gözbaşı’nın çabası da yeterli olmadı.
Dolayısıyla Kayserispor dün Kasımpaşa maçına yeni kadrosu ile değil, mecburi kadrosu ile çıktı..!
 
Maçın sonucu, detayı böyle bir atmosferde pek önemli değildi, çünkü kulübün üzerine oynanan bir kumpas vardı ve birileri bu planın kendilerince kusursuz işlemesini sağladı.
Evet günü kurtardılar, evet bugün kıs kıs güldüler fakat ihanetin bedelini elbet bir gün ödeyecektir sebep olanlar..!
Takım böylesi bir atmosferde sahaya çıktı. Yenilerin kimisi tribünde, kimisi tesislerde, Bayram hoca ise elindeki mütevazi ve zorunlu kadrosu ile Kasımpaşa maçına çıkarttı takımını. Daha maçın başında jeneriklik bir gol geldi Zoran Kvrzic'den. İlk 45 dakikaya dair direnç gösteren, bırakmayan, mücadele eden taraftı Kayserispor…


Bunun yanı sıra Kasımpaşa’nın da iki kez etkili geldiğini söylemekle birlikte kaleci Lung’un geçit vermez hali alkış alan taraftı. Aslında ikinci yarıda ilk yarıdan farksızdı.
Bırakmadı Kayserispor.

Maçın hemen başında yakaladığı fırsatı çok iyi değerlendirdi, ikinci yarının sonlarında biraz daha etkili olsa fark yapabilirdi ancak olmadı. Herşeye rağmen böylesine ilginç bir süreçte alınan bu galibiyet çok değerli. Lige böyle başlamak, zor günde, zoru kolaya dönüştürerek sonuca gitmek önemliydi.
Ne olursa olsun inanmak ve tam motivasyon bu sonucu getirdi.
Bayram hocayı ve futbolcularını kutluyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.