Bir buket sevgi


Betül Soydan

Betül Soydan

12 Nisan 2020, 13:01


Hayatımızı bir yolculuk olarak düşünelim hızla geçen zaman diliminde kalp kırmanın telafisinin olmadığı düşüncesiyle,davranışlarımızı kontrol edelim.Ömrümüzün,en güzel anlarını ailemize,iş arkadaşlarımıza ve yakın dostlarımıza karşı hoşgörülü olmak adına değerlendirelim.Sevgiyi kazanmak,emek ister zaman ve mekan sevgiye sınır tanımaz sevmek,insanların yüreğinde her an eksilmeden çoğalan en güzel duygudur.Herkesin hayat hikayesi çok özel satırlarla yazılmış sayfalarla saklı romanıdır.
Unutamadığımız en güzel zamanlar,film şeridi gibi hatırlanır ve çok özeldir.Düşünürken yüzümüzde tebessümle tekrar yaşanır bu özel anları düşünmek,ruhumuzu rahatlatır.
Hayat bizlere,usta bir tiyatrocu gibi sahnede oynamayı,güçlükler karşısında sabırla durmayı, hayallerimizle güne başlayıp umut dolu yarınları,beklemeyi öğretti.İnsanların,yüce yaradanın cömertçe sunduğu nimetler karşısında,minnet duymaması mümkün değil.Bazı dönemler yaptığımız planlarda,ters giden bir gelişme yaşadığımızda,bakış açımızı hemen değişiyor.
Yaşadıklarımızın içinde güzel bir gelişme olması kadar,olmaması ihtimali olacağını unutmayalım. İnsanların huzuru için yaşanması gerekiyor veya yaşanmaması,kabul edilen her sonuç,doğru olan davranış olacaktır.Olumsuzluklara odaklanıp,stres ve depresyon arasında yaşamayalım,ufak olaylar karşısında suçlayıcı cümlelerle başlayan ve yüksek sesle yapılan iletişim çözüm değil,sorun odaklı olarak devam ediyor.
Empati kurmayı unutmayalım,aynı hatayı kendimizinde yapabileceği düşüncesiyle sorun olmadan uzlaşabiliriz.Yaşadığımız olumsuzluklarla sabit kalmak,bizlere hiçbir şey kazandırmaz.Mutsuz geçen günlerimizde,yalnızlığımız bize eşlik eder.En güzel değişim,sevdiklerimizin günaydın sesi ile neşe içinde başladığımız günü,biterken de aynı enerji ile hissetmektir.
Bütün insanlar için ev ortamı çok değerlidir,her açıdan rahatlama ve paylaşımlar ev ortamın da yaşanır,nohut oda bakla sofa dahi olsa onu saray yapan,içinde yaşanılan huzurdur.Aile fertlerinin,nasıl ve ne şekilde yaşadıklarından haberi olmayan anne ve baba modelleri,toplum içinde farklı bir yaşam tarzını tercih ediyorlar.Gece kalmak için kullanılan mekan yalı olsa,sıcak bir yuvanın huzurunu yaşamak için yeterli olmuyor çünkü duygular,dışarda yaşanıyor ve orada son buluyor.
Masada tabağımızda olan yemeğin tuzunu,bardağımızda hazır suyun tadını eleştirmek yerine,sağlık ve mutlulukla sevdiklerimizle aynı masada olmanın ve zaman geçirmenin vazgeçilmez keyfini yaşayalım.Özel hayatımıza her zaman,öncelik tanıyalım,seven ve sevilen olmanın,ayrıcalığını yaşamak için bütün fırsatları değerlendirelim.Herşeyin yerine yenisini alabiliriz,geçen zamanı yeniden yaşamak,işte bunun tekrarı hiçbir zaman olmayacaktır.
Sevmek hayatımızın anlamı, sevilmek yaşama sebebimiz günümüzde çok zor yaşanabilir bir duyguyu yaşama sebebimiz olan o eli sonsuza kadar bırakmayalım.
Ailemizle uyum içinde beraber yaşamak, mutluluğun ilk halkasıdır çünkü insanlar özelinde mutlu olduğu zaman işinde verimli olur.İşinde huzurlu olduğu zaman çalışanlar ve iş arkadaşlarına yansır ve bu zincir bu şekilde,devam eder.
Mutlu toplumlar mutlu bireyler ve mutlu ailelerin oluşturduğu sağlam temellerin üzerine,inşa edilir.

Küçük hayallerde büyük umutlar saklı ne bir önce nede bir sonra düşünülen her an,yeni bir mucize. Hayat,bütün detayları ile yaşamak için tekrarı olmayan, tek yöne bir yolculuk.
Ailemiz için en değerli armağan,beraber geçireceğimiz zamandır.Bir buket sevgi,dalga dalga hissedilir yeter ki gerçek olsun.
MUTLU KALIN...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.