Baba gibi babalar ölümsüzdür


Betül Soydan

Betül Soydan

18 Haziran 2020, 10:29


Baba,ailemizin temel taşı annemizin hayat arkadaşı.Baba,kız çocuklarının ilk aşkı,erkek evlatlarının,çınarı. Baba,ailesini karşılık beklemeden seven,annemizin diğer yarısı. Baba,aklımız düşüncemiz,hiç konuşmadan anlayan rehberimiz.
Baba,adam gibi adam cümlesinin,tanımı.
Baba,güvendiğimiz en sağlam,kalemiz.
Baba,itibarın şerefin ve onurun,ilk öğretmeni.
Baba,hayatın tanımını,mutlulukla yaşatır.
Baba,ekmeğin tadı çorbanın tuzu ve akşamın nuru.
Baba,saygıyı gördüğü zaman,sevgisinde hayat bulan.
Baba,yaşamak için değil,ailesini yaşatmak için çalışan.
Baba,şefkatin merhametin ve paylaşmanın adı.
Baba,evlatlarının mutluluğu ile güler uykuda sever,koklar, öper.Baba,özlemini sessiz çığlıklar yaşadığı,yüreğine anlatan.
Baba,ağlamaz ağlatmaz bitmez tükenmez.Baba,söz konusu evlatları olduğu zaman,hayatını göze alan. Baba,gururla kanımızda asaletİni taşıdığımız canımız.Anne ve babalarımız,yanımızda ki servetimiz değerini bilelim. Üzmeyelim üüzülmeyelim onların emekleri ile izlediğimiz, hayatın en güzel manzaralarında,mutlu yaşarken,bugün sahip olduğumuz, konumlara uçarak gelmediğimizi,unutmayalım. Temeli sağlam atılmayan yuvalar,uzun süre ayakta kalamaz.
Onları,düşünelim başkalarına düşündürmeyelim saygı ve sevgi dışında,hiçbir beklentileri olmayan büyüklerimize,ne yaşatırsak onu yaşamak için aradaki zaman dilimi sadece 20 yıl.Mutluluk,anneden babaya yansıyan aynadır,nasıl değer görmek istiyorsanız; aynı değeri göstermemiz çok zor değil.Hayat çok kısa,sahip olduğumuz ailemiz en büyük servetimiz,mutluluğu yaşamak ve paylaşmak anlatılan mutlulukları,dinlemekten ve izlemekten çok daha güzel.
Anne ve babamız hayatımızın çınarları,gölgelerinde dinlenmek için geç kalmayalım.Bütün babaların,babalar gününü kutluyorum uzun ömürler diliyorum.Rahmetli canım babam,hayatımın anlamı 18.08.2016 sen gittin ben büyüdüm. Bütün ebediyete intikal eden babaların,mekanı cennet olsun rabbim,rahmetiyle karşılasın.
MUTLU KALIN...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.