Uyuşturucu’ya biri yabancı 7 gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğüne bağlı narkotik timlerinin gerçekleştirdiği üç ayrı operasyonda, biri yabancı uyruklu toplam 7 kişi çeşitli uyuşturucu maddelerle ele geçirildi.

Uyuşturucu’ya biri yabancı 7 gözaltı
16 Aralık 2019 Pazartesi 16:55

Kayseri-Ankara karayolundaki uygulamada, İran Uyruklu N.M.(27) isimli bayan yolcu otobüsünde oturduğu yolcu koltuğunun üst bagaj kısmında çay paketinin içine zulalanmış 513 gram metamfetamin uyuşturucu maddesi ile yakalandı ve uyuşturucu madde ticaretinden göz altına alındı.

Bir başka operasyonda ise, Doğu illerinden yüklü miktarda Uyuşturucu madde getirileceği tespiti üzerine A.B. kiralık araç ile Malatya karayolu uygulama noktasında durduruldu. Araç narkotik Dedöktör arama köpeği ile yapılan aramalarda araç kapısına zulalanmış 613 gram metamfetamin maddesi bulundu. A.B.’nin de ‘uyuşturucu ticaretinden’ sorgulanmasına başlandı.
Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik son baskınlarda5 şahıs yakalandı. Yapılan aramalarda 2 parça halinde metamfetamin maddesi ele geçirildi; yakalanan 2 şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapılırken, A.G., M.Y. ve A.Ö. uyuşturucu madde ticaretinden gözaltına alındı. Soruşturmalar ve operasyonlar devam ediyor.

(Haber:Ramazan Karakuş)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.