Üniversiteli anneye ömür boyu hapis

Odasında kendi imkanlarıyla gayri meşru bir erkek bebeği doğurduğu ve göbek bağını kesip, poşet içerisinde baza altına koyarak ölümüne sebep olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan üniversite öğrencisi D.B.’ye (19) ömür boyu hapis cezası verildi.

Üniversiteli anneye ömür boyu hapis
09 Aralık 2019 Pazartesi 16:33

Olay geçen yıl 10 Eylül’de meydana geldi. İddiaya göre, üniversite öğrencisi D.B. 9 ay önce ilişkiye girdiği üniversite öğrencisi M.O.İ.’den hamile kaldı. Ailesinden 9 ay boyunca bu durumu saklayan ve odasından çok fazla çıkmayan D.B.  9 Eylül günü sancılandı. Odasında doğum yaparak bir erkek çocuğu dünyaya getiren genç kız makas ile de göbek bağını kesti. 1 gün sonra evde kanlı elbiseyi gören kızın annesi tarafından genç kız hastaneye götürüldü.

Hastanede tedavisinin ardından gebe olduğu ve doğum yaptığı anlaşılan genç kız D.B.’ye  çocuğun nerede olduğu soruldu. Odasında ölü doğum yaptığını ve baza içine koyduğunu söylemesi üzerine eve giden polis ekipleri yeni doğan bebeği odada buldu. Yapılan incelemede gayri meşru erkek bebeğin havasızlıktan akciğerleri hava toplayıp boğularak öldüğü ve bebeğin vücudunda süt izleri kaldığı anlaşıldı. Genç kız hastanede tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

5.  Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık D.B.  ve avukatlar hazır bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşmaya katıldı.

Mahkemede, bebeğinin ölü doğduğunu zannettiğini söyleyen sanık, “Kasten öldürme olayı yoktur, bebeğimi 9 ay karnımda taşıdım, karnımda sevdim, eğer istemeseydim ilaç içer, zehirler öldürürdüm, ya da merdiven altı kürtaj yapan yerlerde kürtaj olurdum, ben bebek doğduğunda öldü zannettim” diye konuştu.

Sanık avukatı da müvekkilinin evlilik dışı doğan bebeğin göbeğini tıbbi şekilde kesmediği ve bebekten hiçbir ses çıkmayınca ölü doğduğunu zannedip bir poşet içerisinde koyduğunu, kasten öldürme olmadığını, ihmalen ölüme sebep olduğunu söyleyerek sanığın tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık D.B.’ye , ‘beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumda olan kişiyi öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, iyi hal indirimi ile de neticeten müebbet hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verdi.

HABER: ( Samed Aydın SUN ) 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.