Sahte ‘Hızır’a’ 4 yıl 2 ay hapis

Esnaf M. A.’ya (57) kendini hızır olarak tanıttığı ve 9 bin TL aldığı iddiasıyla tutuklu yargılanan dilenci M. Ç. (55), 4 yıl 2 ay hapis ve 2 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Sahte ‘Hızır’a’ 4 yıl 2 ay hapis
16 Aralık 2019 Pazartesi 17:07

1.Ağır Ceza Mahkemesinde  ‘Dini duyguların kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ suçundan tutuklu yargılanan M.Ç. ile  şikayetçi M.A., hazır bulundu.

Suçsuz olduğunu öne süren sanık M.Ç., “Kendileri beni buldu. Elime sarıldılar. Onlar öyle yapınca ben de ne yapabilirdim. Ama hızır değildim. Yanlarında kola içiyordum. Hızır olan biri kola içer mi? 10-15 lira para verdi. Ekmek arası döner verdi. Başka bir para almadım. ‘Ne istersen yaparım’ deyince, televizyon ihtiyacım olduğunu söyledim. Zararını ödeyecek maddi durumum yok” dedi.

Sanığın iş yerine gelerek kendini ‘Hızır’ olarak tanıttığını söyleyen mağdur M. A., ise, “Haline bakınca inandım. Oturup, dua etti. Para istemeye başladı. Her istediğinde cebimde ne kadar para varsa hepsini veriyordum. ‘Senin yapacağın hayrı başkası yaptı’ dedi. Üzüldüm. Cep telefonumdan beni her aradığında ‘Elhamdülillah’ arıyor yazıyordu. Öyle yazınca ‘Hızır’ olduğuna bir kez daha inandım. Şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Duruşmada mağdur M.A.’nın eşi, A.A.’da tanık olarak dinlendi. Eşinin dini yönden hassas olduğunu belirten tanık A.A., “Eşimi kandırdı. 2 farklı gün oturmasından gelen para ile miktar para vardı. Eşim hepsini  vermiş. Bir seferinde de balkondan baktığımda eşimin elinde bastonla gezen sanığa para verdiğini gördüm” dedi.

Mahkeme sanık M.Ç.’yi, ‘Dini duyguların kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis ve 2 bin 500 Lira para cezasına çarptırdı. Heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Haber: ( Samed Aydın SUN ) 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.