Önce annesini, ardından 2 bekçi ve 1 polisi vurdu

Önce annesini, ardından 2 bekçi ve 1 polisi vurdu
12 Haziran 2020 Cuma 14:19

Uşak'ın Eşme ilçesinde psikolojik sorunları olan kişi önce annesini, ardından olay yerine gelen biri polis 2 bekçi ve olay yerindeki bir kişiyi tüfekle vurdu. Yaralılara müdahale eden sağlık personelinin ağır yaralı bekçinin bilincini kaybetmemesi için ismini haykırarak onun ayık kalmasını sağması duygulandırdı.

İstasyon Mahallesi'nde psikolojik sorunları olan bir kişinin evinden silah gelmesi üzerine polis ekiplerine haber verildi. Olay yerine polis ekipleri ve bekçiler geldi. Güvenlik güçlerinin geldiğini gören zanlı evin penceresinden ateş açmaya başladı. Açılan ateş sonucunda bir polis omzundan, bir bekçi ayağından diğer bekçi ise kafasından vuruldu. Saldırgan ayrıca çevrede bulunan 1 kişiye de ateş açarak yaraladı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekipleri yaralılara olay yerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye sevk etti. Hastane giderken başından ağır yaralanan bekçinin bilinç kaybı yaşamaması için hemşirenin haykırışı duygulandırdı. Hemşirenin bekçinin uyumaması yüksek sesle onun ismini haykırarak bağırması dikkat çekti.Edinilen ilk bilgiye göre annenin durumunun iyi olduğu, başından vurulan bekçinin sağlık durumunun kritik olduğu diğer iki güvenlik görevlisinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.Uşak'ın Eşme ilçesinde, annesini silahla vurduktan sonra, olay yerine gelen polis ve bekçilere de ateş açan İ.A.'nın, sabah saatlerinde Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi psikiyatri bölümüne muayene olmaya gittiği öğrenildi. Doktorun İ.A.'yı Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk ettiği belirtildi. Doktor muayenesinin ardından tekrar Eşme'ye dönen İ.A., annesi ve dayısı ile tartışmaya başladığı, iddiaya göre tartışma sırasında "Siz beni deli hastanesine mi götüreceksiniz" diyerek evde bulunan tüfeği ateşlediği ileri sürüldü. Bu arada İ.A. olaya müdahale etmeye gelen polis memuru Abdurrahman T., bekçiler Hasan Can G. ve Çağdaş D.'ye de ateş açtı. Olayda başından vurulan Hasan Can G. ağır yaralanırken, Abdurrahman T. omzundan, Çağdaş D.'nin ise ayağından yaralandığı öğrenildi. İ.A.'nın anne ve babasının ayrı olduğu bildirildi.İHA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.