Maske ile ‘Yağmaya’ 23 yıl hapis

Kayseri’de bilgisayar işletme memuru olarak çalışan Ü.A. (52) isimli kadının evine maske ile girip, 950 TL’sini gasp ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan işçi A.Y. (38), tutuklu yargılandığı davada toplam 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Maske ile ‘Yağmaya’ 23 yıl hapis
15 Kasım 2019 Cuma 16:57

Olay, merkez Melikgazi İlçesi Osman Kavuncu Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda geçen Temmuz ayında meydana geldi. İddiaya göre, A.Y., Ü.A. isimli kadının oturduğu eve giderek kapı zilini çaldı. Kendini doğalgaz tamircisi olarak tanıttığı ileri sürülen A.Y., ev sahibi Ü.A.’nın ‘Bu saatte doğalgazcı olmaz’  demesi üzerine kapı kilidiyle oynayarak, yüzünde maske ile eve girdi. Ü.A.’yı, bıçakla yaraladığı ve tehdit ettiği de ileri sürülen A.Y., 950 TL’yi alarak evden ayrıldı. Kadının şikayeti üzerine gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu.

 3. Ağır Ceza Mahkemesince ‘Kasten yaralama’, ‘Hürriyeti yoksun kılma’ ve ‘yağma’ suçlarından açılan davanın karar duruşmasında  tutuklu sanık A.Y., ile şikayetçi Ü.A.  hazır bulundu.  Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren sanık Adnan Y., “Çok pişmanım. Ü.A.’yı yaralamak istemedim. İçinde bulunduğum ekonomik koşullardan dolayı böyle bir şey yaptım. Kendisinden tekrar özür diliyorum” dedi.

Mahkeme heyeti sanık A.Y.’yi, ‘Yağma’ suçundan 14 yıl, ‘Kasten  yaralama’ suçundan 5 yıl, ‘Hürriyeti yoksun kılma’ suçundan da 4 yıl olmak üzere toplam 23 yıl hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.