Kayseri’nin ‘Asayişi’ Ergün Aras’tan sorulacak!

Kayseri’nin ‘Asayişi’ Ergün Aras’tan sorulacak!
13 Ağustos 2020 Perşembe 14:57

Kayseri Emniyet Müdürlüğüne bağlı  çeşitli birimlerde görev yapan ve kentteki suçluların korkulu rüyası olan Ergün Aras, Asayiş Şube Müdürü olarak göreve başladı.  Kayseri’de görev yaparken bir çok başarılı operasyona imza atan  Ergün Aras’a Kayseri Asayişi emanet edildi. Aras ‘Artık suç ve suçlular korksun. Vatandaşta  bizlere güvensin’ dedi.

Geçmişte özellikle  Kayseri’de Asayiş şubeye bağlı Hırsızlık masasında  yaptığı operasyonlar ile dikkat çeken  Asayiş şube Müdürü Ergün Aras, daha sonra görev yaptığı Tokat, Sivas ve Çorum gibi illerde Türkiye gündemini yakından ilgilendiren çok sayıda önemli operasyona da imza attı. Talas ilçe  Emniyet Müdürlüğü sırasında ise  özellikle vatandaşların,  Üniversiteli gençlerin ve esnafın dostluğunu kazanarak ‘devlet-vatandaş’ ilişkisinde önemli rol oynadı.

Asayiş şube Müdürü  Ergün Aras, daha öncede Asayiş Şube Müdürlüğü’ne  bağlı bir çok bölümde çalışarak Kayseri’de suç potansiyeli yüksek olan kişilerin korkulu rüyası haline gelmişti. Tokat, Sivas ve Çorum’da yaptığı FETÖ operasyonları ile de adından söz ettiren Aras, örgütle mücadelede verdiği kararlılıkla görev yaptığı illerdeki vatandaşların takdirini kazanmıştı.

Geçmişte görevi sırasında basınla sıcak ilişkilerde  kuran Asayiş Şube Müdürü Ergün Aras’a  yeni görevinde başarılar dileriz.

(Haber: Samed Aydın Sun)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.