Kayseri Şeker'in eski genel müdürü FETÖ'den yargılanıyor!

Kayseri Şeker'in eski genel müdürü FETÖ'den yargılanıyor!
25 Haziran 2020 Perşembe 14:44

Kayseri Şeker Fabrikası eski yönetim kurulu üyesi ve eski genel Müdürü L.B'nin, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanmasına devam edildi. Hakkındaki iddiaları reddenen tutuksuz sanık L.B.,  iddianamedeki suçlamalara ve  tanık beyanlarına karşı yaklaşık  3 saat savunma yaparak karşılık verdi.


5 Ağustos ve 28 Eylül 2016 tarihlerinde Yozgat ve Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Kayseri Şeker Fabrikası ve Boğazlıyan Entegre Tesisi'nde aralarında Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Genel Müdürü L.B., Genel Müdür Yardımcısı M.B. ve Boğazlıyan Entegre Tesisi Müdürü B.K.’nin de  aralarında yer aldığı  22 kişi gözaltına alınmıştı. Bir kısım şüpheliler tutuklanırken, bir kısım FETÖ şüphelileri ise tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmişti.


Kayseri Şeker Fabrikası’nın eski Genel Müdürü L.B., hakkında Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. İddianameyi kabul eden Yozgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, dosyada ismi geçen tanıkların duruşma öncesi Kayseri Adliyesi’nde dinlenilmesine karar vermiş, 23 Aralık 2019’da 8 tanık Kayseri’de dinlenilmişti. Yozgat  yerel mahkemesinde  hakim karşısına çıkan tutuksuz sanık L.B.'nin  avukatı, sanığın Kayseri’de yargılanmasını talep etti. Mahkeme heyeti yaptığı değerlendirmede L.B.'nin  savunmasını almadan, sanığa isnat edilen suç delilleri ile olay yerinin yine Kayseri olması nedeniyle görevsizlik kararı vererek, dosyayı Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde  bugün görülen davada tutuksuz sanık L.B.  ile avukatı hazır bulundu.

Sanık L.B., üzerine atılan suçlamalara ve  tanık beyanlarına karşın savunmasını yaptı. yaklaşık 3 saat savunma yapan L.B.'nin  yargılandığı davada mahkeme heyeti verdiği ara kararla, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.