Kardeşine istismar sanığı ağabeye 10 yıl

Öz kardeşi İ.B.’ye (16) istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan H.B. (21), 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kardeşine istismar sanığı ağabeye 10 yıl
05 Şubat 2020 Çarşamba 17:35

Olay,  farklı tarihlerde merkez Kocasinan ilçesinde  meydana geldi. İddiaya göre,  İ.B. ağabeyi tarafından H.B. tarafında farklı günlerde istismara uğradığını öne sürerek, şikayetçi oldu. Hakkında, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan dava açılan şüpheli   H.B.   Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, şikayetini geri çeken İ.B.’ye ise, kayyum  atandı

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık  H.B.   İle mağdur kardeşi İ.B. katılmadı. Önceki duruşmada ağabeyine iftira attığını öne süren mağdur İ.B., “Ağabeyim bana böyle bir şey yapmadı. Okuduğum kitap ve filmlerden etkilenerek bu şekilde ifade verdim. Beni çok kıskanırdı. Koruyucu ve kısıtlayıcı davrandığı için ağabeyim hakkında böyle bir ifade verdim” dedi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da bir önceki duruşmada müdahil olarak yer almış ve “Soruşturma aşamasında verilen ifadelerin kabul edilmesini, aile içi bir olay olduğu için baskı altında ifade verdiğini bu nedenle sanığın cezalandırılmasını istiyoruz” demişti.

Sanık olmadığı için son sözü sorulamazken, avukatı müvekkilinin beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık H.B.’yi, ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Yargıtay süreci dikkate alınarak tutuksuzluk halinin devamına karar verilen sanığa yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.