Jandarma Ocak’ta suçlulara göz açtırmadı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Ocak faaliyetleri açıklandı. Suç ve suçlularla mücadelenin yanı sıra, eğitici seminerlerde dikkat çekti.

Jandarma Ocak’ta suçlulara göz açtırmadı
27 Şubat 2020 Perşembe 16:23

Ocak ayında, biri kasten öldürme, 33’ü kasten yaralama olayında 51 şüpheliden2’si tutuklandı, birine adli kontrol uygulandı.   15’i evden,  4’ü iş yeri-kurum, 4’ü bağ, bahçe ve tarladan, biri inşaattan, 2’si otodan, 4’ü kablo, 6’sı hayvan, 2’si iş makinası ve tarım aracı hırsızlığı, 2 dolandırıcılık, 1 güveni kötüye kullanmadan yakalanan 31 şüpheliden, biri  tutuklandı, 9’sı şartlı bırakıldı.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında; “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” ile “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak/Bulundurmak/Kullanmak”tan 7 olayda 15 şüpheli, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Operasyonlarda; 69 gram kubar esrar, 5 gram metamfetamin, 293 sikke, 496 muhtelif tarihi eser, 4 dedektör, 5  tabanca, 13 tüfek, 900 tabanca, bin 218 tüfek mühimmatı ele geçirildi.

Terör ile mücadele kapsamında; “FETÖ/PDY”, “MLKP”, “PKK/KCK”, “DHKP-C” , “EL-KAİDE”, Terör Örgütleri suçlarından toplam 11 olayda 13 şüpheli hakkında işlem yapıldı,4’ü tutuklandı 2’si ise adli kontrol kararı ile bırakıldı.  

6 kayıp kişi bulunurken, çeşitli suçlardan aranan 399  şahıs yakalandı. 4 aile hakkında “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhmali “nden işlem yapıldı.. 62 personel eğitildi. Okula gönderilmeyen çocukların aileleri uyarıldı.  Dilendirilen çocuklara yönelik ailelere kanuni işlem gerçekleştirildi. Güvenli eğitim için görevliler saptandı. Kadın ve çocuklara yönelik, istismar, uyuşturucu ve kaçırma olaylarına karşı bilgilendirme yapıldı. Günübirlik kiralanan evler, araç kiralama firmalar; öğrenci barınma hizmeti veren öğrenci yurdu, öğrenci pansiyonu, öğrenci apartları, öğrenci stüdyo daireleri gibi işletilen ya da tabelasında öğrenci ibaresi bulunduran yerler denetlendi.

Türkiye Huzur Güven Uygulamasında; toplam 2 bin 881 şahıs sorgulandı, aranan 7 kişi yakalandı, 3 gram esrar ele geçirildi, 1.531 araç denetlendi, 108 umuma açık işyeri kontrol edildi, 14 araca cezai işlem uygulandı, 5 araç trafikten men edilerek 2.628 TL idari para cezası uygulandı.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.