İstismar sanığı bina görevlisine 3 yıl 9 ay hapis

Bina görevlisi olarak çalıştığı binada oturan A.Ö. (12), isimli kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan bina görevlisi Ş.S. (46), 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstismar sanığı bina görevlisine 3 yıl 9 ay hapis
17 Aralık 2019 Salı 17:21

Olay, geçen 5 Ekim’de merkez Kocasinan İlçesi Osmangazi Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, bina görevlisi Ş.S., aynı binada oturan A.Ö. isimli kız çocuğuna binanın güvenlik kameralarının görmediği bir noktada istismarda bulundu. Mağdur kızın olayı ailesine anlatmasının ardından şikayet üzerine gözaltına alınan Ş.S., tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık Ş.S,. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘Kişiyi hürriyeti yoksun kılma’ suçlarından dava açıldı. Davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık Ş.S. İle mağdur kız çocuğu A.Ö. ve ailesi hazır bulundu.

Şikayetçi olduğunu ifade eden mağdur A.Ö., “Güvenlik kameralarının görmediği bir noktada elini omzuma atarak, öptü” dedi.

‘NAMUSUMUZ İÇİN ÖLÜRÜZ’

Suçsuz olduğunu öne süren sanık Ş.S.,  ise, “Biz namusumuz için ölürüz. Benim de kızım var. Görev yaptığım sürece kimseye kötü gözle bakmadım. Koruyup, kolladım. Haklarımı vermemek için bana böyle bir iftira atıyorlar. Beraatimi istiyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti  tutuksuz sanık Ş.S.’nin, eylemin ‘Sarkıntılık’  düzeyinde kaldığı gerekçesiyle bu suçtan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı. Heyet, Yargıtay süreci dikkate alınarak, tutuksuzluk halinin devamına karar verdi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.