istismar iddiasına beraat, yaralamaya 7 ay hapis

R.Ö. (16) isimli kıza alkol içirip parkta istismarda bulunduğu ve tehdit ettiği iddialarıyla tutuksuz yargılanan işçi B.A. (38), ‘istismar’ suçundan beraat ederken ‘yaralamadan’ 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

istismar iddiasına beraat, yaralamaya 7 ay hapis
14 Şubat 2020 Cuma 17:29

Olay, geçen yıl merkez Melikgazi ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, evli ve 2 çocuk babası olan B.A., alkol aldı. Parkta R.Ö. isimli kıza da alkol içirerek, istismarda bulunduğu iddia edilen şüpheli B.A., şikayet üzerine gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanmak üzere salıverilen B.A., hakkında, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Sağlık için tehlikeli madde temin etme’ ve ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından dava açıldı.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık B.A., hazır bulundu. Mağdur R.Ö. ise, duruşmaya katılmadı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşmaya müdahil oldu.

Suçsuz olduğunu ifade eden sanık B.A., “2 bira almıştım. R.Ö.’de ‘Ağabey ne yapıyorsun’ dedi. Oturduk muhabbet ettik. Parka gidip almış olduğum şarap ve birayı içtik. Kesinlikle cinsel bir eylemim olmadı. Darp etmedim. Bıçakla oynarken elinden yaralandı. Alkolün etkisiyle o şekilde ifade verdi diye düşünüyorum. Bir anda bağırdı. Olayla hiçbir alakam yok. Affımı istiyorum” diye konuştu.

İlk duruşmada kendisine zorla içki içirildiğini iddia eden R.Ö. ise, “Birlikte Tekel bayisine gidip alkol aldık. Ardından parka gittik. Bıçakla tehdit etti. ‘İlişkiye girersen serbest bırakırım’ dedi. Kabul etmedim. ‘Seni öldürürüm’ dedi. Bıçağın ucundan tutunca da elim kesildi” demişti.

 Mahkeme heyeti, sanık B. A.’nın, eyleminin ‘Yaralama’ olarak değişebileceği gerekçesiyle sanığa bu suçtan 7 ay hapis cezası vererek, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. Heyet, sanığın ‘hürriyeti yoksun kılma’ ve ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından da beraatine karar verdi.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.