İnternetten telefon dolandırıcılığı sanığına 4 yıl

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden telefon ilanı vererek, C.Ü.’yü 950 TL dolandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan S.Ş. 4 yıl hapis ve bin 950 TL para cezasına çarptırılırken, tutuksuz yargılanan arkadaşı N.Y. İse beraat etti.

İnternetten telefon dolandırıcılığı sanığına 4 yıl
24 Şubat 2020 Pazartesi 17:02

Olay, geçen yıl Ekim ayında meydana geldi. Facebook üzerinden bir cep telefonu ilanı gören C.Ü., 3 kez farklı miktarlarda  toplam 950 TL bankaya para yatırdı. Parayı yatırmasına rağmen telefonu gelmeyen ve dolandırıldığını anlayan C.Ü.’nün şikayeti üzerine S.Ş. ve N.Y. Gözaltına alındı. İki arkadaştan S.Ş. Tutuklanarak cezaevine konulurken, N.Y. İse salıverildi.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık S.Ş., Ümraniye Kapalı Cezaevinden, tutuksuz sanık N.Y. İse İstanbul Adliyesi’nde  Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, mağdur C.Ü. duruşmaya katılmadı.

Suçunu kabul ettiğini ifade eden sanık S.Ş., “İnternetten cep telefonu satış ilanı verip, para alıyordum. 950 TL’sini aldım. Nesibe de ‘Kartlarımın bloke oldu’ dedim. Hesabını kullanmak istedim. Onun haberi yoktu. Pişmanım” dedi.

N.Y.,’de suçlamaları reddererek beraatını istedi.

Mahkeme heyeti, sanık S.Ş.’yi, ‘Dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl hapis ve bin 950 TL para cezasına çarptırıldı. Heyet, tutuksuz sanık N.Y.’nin ise aynı suçtan delil yetersizliğinden beraatine hükmetti.

Haber: Samed  Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.